אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלת גוש היורו התחזקה לרמתה הגבוהה ביותר זה ארבע שנים צילום: בלומברג

כלכלת גוש היורו התחזקה לרמתה הגבוהה ביותר זה ארבע שנים

המשבר ביוון לא השפיע על מדד PMI שמפרסמת מרקיט, והוא טיפס לרמה הגבוהה ביותר מאז חודש מאי 2011

03.07.2015, 14:22 | בלומברג
נראה שהמשבר ביוון לא ממש פגע בביצועים של כלכלות גוש היורו. כלכלת הגוש התחזקה בחודש שעבר, ומדד PMI עלה לרמתו הגבוהה ביותר מזה ארבע שנים. המדד המשולב טיפס לרמה של 54.2 נקודות מרמה של 53.6, גבוה מכפי שהעריכו בתחילה, והרמה הגבוהה ביותר מאז מאי 2011. על פי המדד עולה כי הכלכלה התרחבה ב-0.4% ברבעון השני, קצב זהה נרשם גם ברבעון הראשון.

קראו עוד בכלכליסט

כלכלת גוש היורו מפגינה עד כה עמידות למשבר החובות המסלים ביוון, בעיקר הודות לביצועים חזקים בגרמניה וסימנים להתחדשות באיטליה ובצרפת. סיבה נוספת קשורה לתכנית התמריצים שהשיק נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, שכוללת רכישת אג"ח בגובה 1.1 טריליון יורו (1.2 מיליארד דולר), ופועלת כבר ארבעה חודשים.

ירון דיסלבלום, שר האוצר של הולנד ונשיא היורוגרופ, קבוצת שרי האוצר של גוש היורו, צילום: איי אף פי ירון דיסלבלום, שר האוצר של הולנד ונשיא היורוגרופ, קבוצת שרי האוצר של גוש היורו | צילום: איי אף פי ירון דיסלבלום, שר האוצר של הולנד ונשיא היורוגרופ, קבוצת שרי האוצר של גוש היורו, צילום: איי אף פי

המדד מצביע על כך "שלטלטלה אין השפעה ניכרת על הכלכלה הממשית", הגיב כריס וויליאמסון, הכלכלן הראשי של מרקיט, שערכה את המדד. "השילוב בין התמריצים של הבנק האירופי והאינפלציה הנמוכה עוזר להעלות את הצריכה בקרב הצרכנים והעסקים, ומפצים על החששות מיציאת יוון את גוש היורו".

עוד נמסר ממרקיט כי מדד סקטור השירותים עלה ביוני ל-54.4 מ-53.8 במאי. באופן כללי, קריאות מעל 50 מצביעות על התרחבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות