אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחצית מהנהלת יובנק לשימוע לקראת המיזוג לתוך הבינלאומי צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מחצית מהנהלת יובנק לשימוע לקראת המיזוג לתוך הבינלאומי

המיזוג מתוכנן להתרחש בספטמבר על רקע תוכניתו של כחלון להפריד את הבנקים הקטנים מהקבוצות הבנקאיות. 30–40 עובדי מטה יפוטרו

06.07.2015, 09:52 | תומר ורון

שלושה חברי הנהלה ביובנק קיבלו ביום רביעי האחרון מכתבי שימוע על רקע המיזוג הצפוי של הבנק לתוך הבנק הבינלאומי בניהולה של סמדר ברבר־צדיק — כך נודע ל"כלכליסט". ליובנק שישה חברי הנהלה — שמחציתם כאמור קיבלו מכתבי שימוע — וחלקם צפויים לקבל הצעות חדשות למעבר לבינלאומי. מנכ"ל הבנק אבי שטרנשוס ממשיך בינתיים לכהן בתפקידו. המיזוג צפוי להיערך באופן רשמי בסוף ספטמבר.

קראו עוד בכלכליסט

בימים האחרונים מתקיימים דיונים אינטנסיביים בין עובדי יובנק לבין הנהלת הבינלאומי על אופן המיזוג וקליטת העובדים. עוד נודע ל"כלכליסט" כי כ־30–40 עובדי מטה צפויים לפיטורים. נכון לסוף 2014 העסיק הבנק 240 עובדים, כמחציתם עובדי מטה. עובדי הסניפים ימשיכו לעבוד כרגיל.

לפני כשלושה שבועות הודיעה הנהלת הבינלאומי כי היא פועלת למזג את יובנק ואת בנק פאג"י (פועלי אגודת ישראל) לתוך הבנק. בנק פאג"י, שפונה בעיקר לאוכלוסייה החרדית, ויובנק, שמתמקד באוכלוסייה בעלת הון פנוי רב ומתמחה בעיקר בניהול תיקי השקעות בשוק ההון, הן חברות־בנות בנקאיות בבעלות מלאה של הבנק הבינלאומי.

ועד עובדי יובנק מצוי בסכסוך עבודה עם הבנק מאז נובמבר. לאחרונה נערכו שיחות ודיונים כדי להגיע להסכם שכר חדש שטרם נחתם. עובדי הבנק אינם מתנגדים לעצם המיזוג, אלא פועלים כדי שעובדי יובנק הקיימים יקבלו פתרון תעסוקתי בבנק הבינלאומי.

בבנק ציינו כי המהלך נעשה על רקע הוראות רגולטוריות ומשיקולים עסקיים וכלכליים, בראשם התייעלות והעמקת הסינרגטיות. אלא שלצד שיקולי ההתייעלות, המהלך מתבצע כשברקע עומדת תוכניתו של שר האוצר משה כחלון להפריד את הבנקים הקטנים מהקבוצות הבנקאיות. בין היתר התכוון כחלון להפריד את פאג"י מהבינלאומי ואת מרכנתיל מדיסקונט. לאחרונה הודיע גם בנק לאומי שימזג לתוכו את הבנק הערבי־ישראלי.

תגיות