אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה ראשונה נגד בכירים במגה: הציגו מצגים כוזבים צילום: נמרוד גליקמן

תביעה ראשונה נגד בכירים במגה: הציגו מצגים כוזבים

"שוק העיר" תובעת את דודי ויסמן ומוטי קרן ודירקטורים נוספים במגה, ב-10 מיליון שקל, בטענה כי הציגו נתונים מטעים בהסכמים שנחתמו עמה

08.07.2015, 13:44 | נורית קדוש

רשת המזון "שוק העיר", בבעלותו ובניהולו של ירון בן צבי, הגישה הבוקר בביהמ"ש המחוזי בתל-אביב, תביעה ע"ס 10 מיליון שקלים נגד מגה קמעונאות, היו"ר שלה לשעבר דודי ויסמן, המנכ"ל לשעבר מוטי קרן, ודירקטורים נוספים בטענה להצגת מצגים כוזבים ומטעים בהסכמים שנחתנו איתם לפני חודשים אחדים.

 

קראו עוד בכלכליסט

לפני כמה חודשים חתמו החברות על מזכר עקרונות שבמסגרתו השכירה מגה ל"שוק העיר" בשכירות משנה, 8 סניפי סופרמרקט, וכן מכרה לה את הציוד הקבוע הקיים בכל אחד מהסניפים, והכל במטרה להפעלתם ע"י "שוק העיר" כרשת מרכולים חדשה וצומחת.

בנוסף, ניתנה ל"שוק העיר", במסגרת ההסכמים, הזכות לרכוש את המוצרים למרכולים באמצעות מגה שלה תנאי הסחר מהטובים בשוק. זכות זו מגלמת עבור "שוק העיר" מספר יתרונות עסקיים מהותיים כגון, מחיר וימי אשראי, אי מתן ערבויות בנקאיות לכל ספק בנפרד ועוד. בתמורה לכל אלה, שילמה "שוק העיר" למגה כ-27 מיליון שקל. בעקבות הסכם זה הוסיפה "שוק העיר" והשקיעה עוד עשרות מיליוני שקלים בהקמת הרשת, בנייתה וביסוסה.

מנכ"ל מגה לשעבר, מוטי קרן , צילום: ענר גרין מנכ"ל מגה לשעבר, מוטי קרן | צילום: ענר גרין מנכ"ל מגה לשעבר, מוטי קרן , צילום: ענר גרין

לטענת בן צבי, במסגרת ההסכם, שנערך ונחתם בחודש נובמבר 2014, הצהירה מגה, באמצעות מנהליה: ויסמן וקרן, כי היא בעלת איתנות פיננסית לקיום כל התחייבויותיה שניתנו במסגרת ההסכמים שנחתמו עם שוק העיר. "בשבועות האחרונים התברר שההצהרה שניתנה ונחתמה בהסכם, ניתנה מן הפה ולחוץ ואין מאחוריה דבר וחצי דבר, וכי הנתבעים הפר בהפרות יסודיות רבות את ההסכמים שחתמה עם שוק העיר וגרמו ועדיין גורמים לשוק העיר נזקים כלכליים אדירים".

התובעת טוענת כי בסוף יוני האחרון כשמגה הגישה בקשה דחופה להורות על כינוס אסיפות נושים לצורך אישור הסדר ותוכנית הבראה, נחשפו חלק מנתוניה הכספיים והתברר כי בשנים האחרונות הפסידה, באופן עקבי ורציף, סכומים כספיים משמעותיים כאשר רק בשנת 2014 הפסידה הנתבעת 435 מיליון שקל.

עוד נטען, כי "כפועל יוצא ממצבה של מגה ומהפרת ההסכם על ידה, נגרמו ל'שוק העיר' נזקים כבדים. החברה נאלצה בלית ברירה, להתחייב ישירות כלפי הספקים ולתת ערבויות בנקאיות הכרוכות בעלויות כספיות ניכרות. בנוסף, נאלצה להסכים לתנאי תשלום וסחר נחותים לאילו שהיו לפני כן.

רשת המזון "שוק העיר" מפעילה 9 סניפים בחולון, רחובות, גבעת-זאב, ירושלים, אשדוד, אשקלון, וקרית-גת, היא מעסיקה כ-700 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
שיתחילו לבדוק לעומק את כל מה שעשה מוטי קרן... ושיתחילו ב...
1. 2 מליון דולר שנתן לחברת ייעוץ מחו"ל (שמין הסתם הכיר בזמן שהיה בתפקיד בחו"ל מטעם יוניליוור בטרם נכנס לתפקיד מנכ"ל מגה) - חברה בריטית שלקחה המון כסף. ובסוף השאירה אסטרגיה (שכמובן קרסה) - ששמה היה "הלקוח במרכז" 2. הייתי בודק מתוך עניין את חובות של מגה ליוניליוור (החברה שממנה הגיע מוטי קרן). יוניליוור היא חברה גדולה עם אספקות עצומות... מוזר לראות שדווקא ברשימת החברות שחייבים להם כסף היא פתאום לא בטופ... אין פה קורלציה... האם מוטי קרן דאג לתשלומי מזומן והעדפת ספק יוניליוור על האחרים? זה לא מטריד אף אחד? ויש עוד ועוד ועוד... המרלו"ג ההזוי שנפתח בעלות של 120 מליון שח ונסגר כעבור 10 חודשים...100 מליון ש"ח על השבחות של סניפי יו... הכנסת מקורבים לעבודה במגה (מתוך כבודם לא אזכיר את שמם, רק שעבדו יחד איתו ביונילוויר, ועפו איתו ביום שעזב (עם מצנח זהב... שלא תתבלבלו)
נחי , נתניה  |  08.07.15
לכל התגובות