אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מירי רגב בחרה מנכ"ל: יוסי שרעבי, ראש מינהל תרבות בעיריית ירושלים

מירי רגב בחרה מנכ"ל: יוסי שרעבי, ראש מינהל תרבות בעיריית ירושלים

ביום ראשון יובא לממשלה אישור מועמדותו של שרעבי, שמילא שורת תפקידים בתחום בעיריית ירושלים. הוא אמר על המינוי: "אני שותף לחזון של שינוי בפריפריה באמצעות תרבות וספורט. צריך להשקיע בכוחות יצירתיים בכל הארץ, ולא רק בתל אביב"

09.07.2015, 12:48 | אורי תובל

ראש מינהל תרבות, חברה ופנאי בעיריית ירושלים, יוסי שרעבי, הוא מועמדה של שרת התרבות והספורט מירי רגב לתפקיד מנכ"ל המשרד. מועמדותו תובא לאישור הממשלה ביום ראשון, כך נודע ל”כלכליסט”. שרעבי יחליף בתפקיד את אורלי פרומן שהודיעה לאחרונה על התפטרותה לאחר שש שנים בתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

שרעבי ממלא מזה 30 שנה שורה של תפקידים בתחומי החברה והתרבות בירושלים, בהם התקדם מתפקיד מנהל מתנ”ס גוננים (קטמון), תפקיד שעליו זכה בפרס הצטיינות, ועד מייסד מינהל התרבות והפנאי העירוני ב-2010. המינהל אחראי על מגוון תאגידים, אגפים, מוסדות ומרכזים קהילתיים בעיר בתקציב כולל של מאות מיליוני שקלים. בתפקידו, היה שרעבי שותף לאסטרטגיה של ראש העיר ניר ברקת שראה בקידום התרבות והספורט בירושלים מנוע להתחדשות עירונית. לפני כן היה שרעבי במשך עשר שנים ראש אגף חברה ונוער בעירייה, ובעבר גם מנהל המינהל הקהילתי בשכונת פסגת זאב.

מירי רגב. משה שרעבי: "אני מגיע למשרד בהזדהות גדולה עם התפיסה של רגב", צילום: אוהד צויגנברג מירי רגב. משה שרעבי: "אני מגיע למשרד בהזדהות גדולה עם התפיסה של רגב" | צילום: אוהד צויגנברג מירי רגב. משה שרעבי: "אני מגיע למשרד בהזדהות גדולה עם התפיסה של רגב", צילום: אוהד צויגנברג

לשרעבי, בן 53, תואר מוסמך במשפטים מהאוניברסיטה העברית ומוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת חיפה, שאותם השלים במקביל לתפקידיו. הוא גם בוגר תוכנית המצטיינים של השירות הציבורי שנערכה בהרווארד, ובוגר התוכנית למנהלי ארגונים ללא כוונת רווח באוניברסיטה העברית.

לדברי שרעבי, אין לו כל רקע פוליטי והמפגש הראשון בינו לבין רגב היה לפני שבועות ספורים לאחר ששמו הגיע אליה. “בירושלים בנינו חזון ויצרנו שפה כדי להביא את העיר למקום אחר, כולל השקעות עצומות בספורט ובתרבות שהם מנוע לשינוי חברתי. זאת גם העמדה של השרה שמדברת על שינוי חברתי במגזרים ובפריפריה", אמר שרעבי ל"כלכליסט".

ביחס למדיניות שהכתיבה השרה רגב עם כניסתה לתפקיד, כאשר התנתה זכאות למימון לפי התוכן הפוליטי של היצירות, אמר שרעבי כי "השר נבחר כדי להוביל את המדיניות שלו ולייצר את האמת המקצועית והציבורית שלו. תפקידנו כדרג מקצועי גם לסייע במימוש המדיניות, אך גם להציף את האתגרים. אני מגיע למשרד בהזדהות גדולה עם התפיסה של רגב שרואה בתרבות וספורט כלי לשינוי חברתי בפריפריה ובמגזרים”.

הוא הוסיף כי "ירושלים היא עיר מרכזית אך גם רב-תרבותית המתנהלת כפריפריה. בנינו פתרונות תפורים במיוחד לכל תרבות, אך שימרנו את העיר כעיר אחת. ההתמודדות עם אתגר רב-גוני והשונות של העיר, זאת משימה אפשרית – אפשר לתת מענה לכולם, לפי הרגלי הצריכה והפנאי של כל ציבור. אני גם סבור שחשוב מאוד להשקיע בכוחות היצירתיים בכל שאר הארץ, לא רק בתל אביב, כפי שגם השרה אומרת”.

הערב נפתח פסטיבל הקולנוע בירושלים. השרה רגב מילאה תפקיד מרכזי בהוצאת הסרט "אל סף הפחד" המתעד את יגאל עמיר אל מחוץ לתוכנית הפסטיבל, כשאיימה בעצירת התמיכה הממלכתית בפסטיבל. עמדתה של עיריית ירושלים, שתומכת בפסטיבל שנחשב לאחד העוגנים התרבותיים המרכזיים שלה לאורך השנה – פחות נשמע.

"לשרה היתה אמירה ערכית ברורה", אומר שרעבי. "גם אנחנו חשבנו שבמקרה הספציפי הזה אי אפשר לנתק בין היצירה האמנותית לתוכן, וחשבנו שהסרט נמצא מחוץ לקונצנזוס באופן בוטה, גם כאשר חשוב לנו לאפשר את חופש האמנות. לא חשבנו שראוי להקרין את הסרט בתחום הפסטיבל”. לדבריו, העירייה פעלה מאחורי הקלעים למציאת הפתרון. “כמי שמלווים את הסינמטק ביום יום כל כך הרבה שנים, נותרנו מאחורי הקלעים. לא נדרשנו ולא הגענו לעניין התמיכות, אך החל מסלול של פתרון מול השרה. אני חושב שזאת אמירה נכונה – לא נגד חופש תרבות, כך שמי שמעוניין יוכל לצפות בסרט, אך לא תחת פסטיבל שהוא במידה מסוימת ממלכתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות