אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רדהיל נערכת לגיוס נוסף בניו יורק

רדהיל נערכת לגיוס נוסף בניו יורק

החברה לא פרסמה פרטים על סכום הגיוס העתידי - ההערכות הן כי היקפו יעמוד על 30 מיליון דולר. בפברואר האחרון גייסה רדהיל 12.5 מיליון דולר

15.07.2015, 11:56 | ניר צליק
רדהיל, חברת פיתוח התרופות, הודיעה אתמול בלילה כי היא נערכת לגיוס בניו יורק. החברה לא פירסמה כמה כסף היא תגייס אולם על פי הערכות מדובר ב-30 מיליון דולר. בפברואר האחרון גייסה החברה 12.5 מיליון דולר.   

קראו עוד בכלכליסט

רדהיל התחילה את דרכה במבנה על גבעה קטנה בין צומת ביל"ו לגדרה, בסמוך לקיבוץ גבעת ברנר - שם גדל מייסד ומנכ"ל החברה, דרור בן אשר. פעילותה של רדהיל שונה מאוד מפעילות הביומד של מרבית החברות הישראליות בענף, שמתמקדות לרוב בפיתוח תרופה אחת או שתיים והעברתן דרך המסלול של ניסויים קליניים ארוכים - עד למציאת שותף עסקי בכיר יותר שיעסוק בשיווק התרופה לפני או אחרי קבלת אישור שיווק מה-FDA. רדהיל מתמקדת במציאת חברות שנקלעו למצוקה תזרימית, כאשר במסגרת ההסכמים מולן היא משלמת תמלוגים בהתאם לאבני דרך ונושאת בעלויות הפיתוח.

המודל העסקי של רדהיל מבוסס על מסחור של תרופות מקור (NDA) שפותחו בהליך קליני קצר וזול שבסופו של דבר מעניק לתרופה בלעדיות של שלוש שנים על ידי ה-FDA. מסלול זה נועד לתרופות שבהן החומר הפעיל כבר מוכר על ידי ה-FDA וקיים בשוק והחדשנות היא באופן נטילת התרופה או המינון. בין התרופות שמפתחת רדהיל נמצאות תרופה למיגרנה, תרופה לבחילות והקאות בקרב חולי סרטן ולטרשת.

לפני כחודש רשמה החברה הצלחה בניסוי קליני בשלב 3 בתרופת rhb-105. הניסוי עמד ביעדו העיקרי - הצגת יעילות עדיפה בהדברת חיידק ה- H. pylori בטיפול עם RHB-105 על פני רמות יעילות היסטוריות ידועות של כ- 70% בטיפולים המקובלים כיום, וזאת עם מובהקות סטטיסטית גבוהה. לא נרשמו תופעות לוואי חמורות או סוגיות בטיחות חדשות או בלתי צפויות במהלך הניסוי. כעת תצטרך רדהיל לפעול למציאת שותף לשיווק התרופה, כמו גם לקבלת אישור שיווק לתרופה מה-FDA.

ביומד - אילוסטרציה, צילום: shutterstock ביומד - אילוסטרציה | צילום: shutterstock ביומד - אילוסטרציה, צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות