אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי רשות האוכלוסין בעיצומים: חידוש דרכון רק בנתב"ג צילום: אלכס קולמויסקי

עובדי רשות האוכלוסין בעיצומים: חידוש דרכון רק בנתב"ג

עובדי רשות האוכלוסין החלו בעיצומים במחאה על עומס בלשכות. מי שצריך לחדש דרכון יוכל לעשות זאת רק בנתב"ג בעלות של 1,120 שקל

19.07.2015, 09:56 | מיקי פלד

עובדי רשות האוכלוסין פתחו הבוקר בעיצומים ללא הגבלת זמן. במסגרת העיצומים, בדיוק בשיא עונת הטיסות לחו"ל, העובדים לא יקבלו קהל בלשכות האוכלוסין, אך כן יפעילו את הלשכה בנתב"ג, את מרכז המידע של הרשות ואת השירות דרך האינטרנט.

  , צילום: אביגיל עוזי צילום: אביגיל עוזי   , צילום: אביגיל עוזי

לדברי העובדים הסיבה לעיצומים היא העומס בלשכות והם דורשים תוספת כח אדם. מירה אסרף, יו"ר ועד העובדים, אמרה ל"כלכליסט" כי " אנחנו לא מצליחים לתת שירות נורמלי לקהל. אנחנו בסכסוך עבודה כבר מעל לשנתיים בגין העומסים האלה וזה רק הולך ומדרדר. יש התעמרות בקהל והקהל צודק, הציבור צודק". אסרף לא נקבה במספר העובדים אותם צריך להוסיף. לדבריה "במשא ומתן עם האוצר והנהלת הרשות מציעים להכניס מערכת ניהול תורים שתפתור את העומסים אבל זה לא מה שיפתור את העומס. אנחנו לא רוצים תוספת שכר אלא תקני כח אדם". עם זאת, לא מן הנמנע שגם הפעם, כמו בסכסוכים קודמים בשירות הציבורי, בתום המשא ומתן לא יוחלט על הגדלת מצבת העובדים אלא על תוספת חד פעמית או קבועה לשכר העובדים הקיימים.

כך למעשה מי שרוצה לחדש דרכון או להוציא דרכון חייב לעשות זאת דרך לשכת רשות האוכלוסין בנתב"ג ולשלם אגרה של 1,120 שקל במקום 280 שקל במצב רגיל. ההנפקה בעמדה בנמל התעופה היא רק למי שטיסתו היא בתוך 24 שעות ולא ניתן להנפיק דרכון במקום כזה שאבד. לדברי אסרף, אין לבוא לוועד בטענה על עלות הדרכון בנתב"ג ואם ההנהלה רוצה היא יכולה להחליט על הוזלת העלות.

מרשות האוכלוסין נמסר, "בשנה האחרונה ננקטה שורת צעדים משמעותיים בלשכות מנהל האוכלוסין, במטרה להקל ככל שניתן על העובדים ולשפר את השירות הניתן לציבור. בין הצעדים: אושרה תוספת של 50 תקנים- חלקם כבר גויסו וחלקם בשלבי גיוס, הוצאו שירותים רבים מהלשכות וכיום ניתן לקבלם מרחוק, נפתחו שלוש לשכות לדשות ומתוכננות לשכות נוספות, הוגשה לאוצר תכנית עבודה מקיפה וסדורה לתוספות שונות עבור הלשכות. מעבר לכך, אושר מענק נוסף בסך 10,000 ש״ח לעובדי מנהל האוכלוסין בעקבות ההחלטה להאריך את פיילוט הביומטרי. כן הסתיים בהצלחה פיילוט להפעלת מערכת לניהול תורים (שהותקנה בלשכות רבות) שמטרתה להקל בעומסים באופן משמעותי. לאור כל הפעולות המתוארות לעיל, עולה השאלה והתמיהה מהי הסיבה האמיתית להכרזה על עיצומים ועל הפסקת קבלת קהל באמצע תקופת הקיץ הקריטית".

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
נמאסתם !!!!
כבר נמאס מהבריונות של ההסתדרות, שמשתמשת בעם כמנוף להילחם בכל מיני אי צדקים. אנחנו שבויים בידיה, בתקופות הכי קשות, שמחכים כל השנה לחופשה, הם גורמים לנו נזקים כספיים ומפח נפש וזאת מבלי ששאלו אותנו אם אנחנו רוצים לקחת חלק במאבקים שלהם. הם פוגעים בשירותי מדינה חיוניים, כשהכי כואב, ולא אכפת להם בכלל הסבל שהם גורמים לבני עמם. הגיע הזמן שמישהו יתבע אותם בתביעה יצוגית על הקלות ועל הנזק הכספי שהם גורמים, יש גבול , והיד שלהם קלה מדי על ההדק. איפה המידתיות: הם משביתים את שירותי האוכלוסין, מאפשרים להוציא רק בנתב״ג, באמת תודה, אבל איפה הצדק, המחיר שם משולש, במקום להוריד את המחירים בנתב״ג ואז אולי נבין את מאבקם ונזדהה איתו, הם גורמים לכך שאזרחים נאלצים לשלם פי 3, משפחה של 4 נפשות זה מגיע ל 4000 ש״ח במקום 1000 ש״ח. אז מה המניע האמיתי שלהם: להרוויח כסף לקופת המדינה, באיזה צד הם בדיוק ?
עומרי , מרכז  |  21.07.15