אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: לוקהיד מרטין רוכשת את סיקורסקי הוק ב-9 מיליארד דולר

עכשיו זה רשמי: לוקהיד מרטין רוכשת את סיקורסקי הוק ב-9 מיליארד דולר

בכך מוסיפה יצרנית הנשק הגדולה ביותר בארה"ב מטוסי קרב וטילים למלאי המסוקי הבלאק הוק שברשותה

20.07.2015, 14:51 | שירות כלכליסט

לוקהיד מרטין, יצרנית הנשק הגדולה ביותר בארה"ב, רוכשת את חטיבת סיקורסקי של חברת יונייטד טכנולוג'יס (United Technologies) תמורת 9 מיליארד דולר.

עסקה זו תהיה הגדולה ביותר שעליה חתמה לוקהיד מאז רכשה את מרטין מרייטה (Martin Marietta) תמורת 10 מיליארד דולר לפני שני עשורים, והמהלך האסטרטגי הראשון החשוב עבור מנכ"ל יונייטד, גרג הייס – ששימש בעבר סמנכ"ל כספים של החברה – ועבור מנכ"לית לוקהיד מרילין היוסון, שנכנסה לתפקיד בינואר 2013.

מסוק בלק הוק מסוק בלק הוק מסוק בלק הוק

חברת טקסטרון (Textron), יצרנית הפעילה גם בתעשיית הביטחון האמריקאית, הגישה הצעת רכישה לסיקורסקי אולם פרשה מהמירוץ עם עליית המחיר.

גורמים רשמיים בפנטגון אמרו שישקלו בזהירות את המכירה של סיקורסקי – ספקית המסוקים הגדולה ביותר לכוחות הביטחון האמריקאים – בשל החשיבות של שמירה על תחרותיות בשוק ולמנוע עיוותים בו. משרד ההגנה האמריקאי יכול להטיל וטו על מיזוג של ספקיות מפתח שלו במהלך בדיקה של רשויות ההגבלים העסקיים, שבמקרה כזה יכולה להיערך בידי משרד המשפטים.

גורמים בתעשייה לא צופים שהפנטגון יחסום את העסקה משום שלוקהיד לא מייצרת את המסוקים אך אמרו שגורמים רשמיים עשויים לדרוש בטחונות בכתב לאור הגידול בהיקפה של לוקהיד, שכבר פרסמה הכנסות של 45 מיליארד דולר ל-2014.

לאחר רכישת סיקורסקי, לוקהיד תגמד את היקף פעילותה של המתחרות הצמודות ביותר שלה – בואינג ונורת'רופ גרומן (Northrop Grumman ).

יוניידט טכנולוג'יס הודיעה כבר במרץ כי תחפש לרכוש אלטרנטיבה לסיקורסקי, שהכניסה לחברה 7.5 מיליארד דולר במכירות בשנה שעברה, מתוך כלל הכנסות של 65 מיליארד דולר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות