אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשם העמותות קבע: "אין מקום להמשך כהונת אלי טביב בהתאחדות" צילום: ראובן שוורץ

רשם העמותות קבע: "אין מקום להמשך כהונת אלי טביב בהתאחדות"

אלי טביב לא יוכל להמשיך לכהן בתפקיד חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגה וכבעליה של בית"ר ירושלים בשל הרשעתו הפלילית. אחה"צ הוצא מכתב להתאחדות עם גושפנקא סופית לנושא

20.07.2015, 19:16 | שירות כלכליסט ו-ynet

אלי טביב לא יוכל להמשיך לכהן בתפקיד חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגה וכבעליה של בית"ר ירושלים בשל הרשעתו הפלילית - כך עולה ממכתב להתאחדות שהוציא אחר הצהרים רשם העמותות, שנותן גושפנקא סופית לנושא.

קראו עוד בכלכליסט

בהתאחדות המתינו שבועות ארוכים לאישור של רשם העמותות, שהתמהמה עם העניין, אלא שהפרסום הבוקר, שלפיו טביב לא יוכל להמשיך לכהן בתפקיד חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגה וכבעליה של בית"ר בשל הרשעתו הפלילית, יחד עם האירועים בשרלרואה, האיץ את הטיפול בנושא.

התפרעות אוהדי בית"ר בבלגיה התפרעות אוהדי בית"ר בבלגיה התפרעות אוהדי בית"ר בבלגיה

במכתב שהגיע ממנהל חטיבת דת, תרבות וספורט ברשות התאגידים עו"ד שולי אבני-שוהם הובהר להתאחדות, שכפופה לרשם העמותות בהיותה עמותה, כי בשל הרשעת טביב מיוני 2014 בעבירות של פציעה בנסיבות מחמירות, שיבוש והשמדת ראיות ומהלכי משפט שבגינם נשפט לארבעה חודשי עבודות שירות, הוחלט כי לא יוכל להמשיך כחבר הנהלת ההתאחדות. בעקבות זאת, טביב גם לא יוכל לשמש כבעלי בית"ר.

בסעיף 4 של המכתב מצוין כי "בהתחשב במכלול הנסיבות שפורטו, יש מקום למנוע את המשך כהונתו של טביב כחבר ועד או כחבר ועדת ביקורת בהתאם לחוק העמותות". חוק העמותות קובע כי לא יכהן כחבר ועד מי שהורשע בפסק דין סופי בעבירה. במכתב צוין כי בית המשפט ייחס חומרה להתהגות טביב בפרשת הנער, ורק בשל התחשבות במצבו הרגשי נמנע ממנו כניסה למאסר בפועל.

"רשם העמותות סבור כי אין מקום להמשך כהונתו של טביב כחבר ועד בהתאחדות לכדורגל בישראל", נרשם במכתב. "על ההתאחדות לכדורגל בישראל להעביר לעיוננו הודעה בדבר התפטרותו של טביב מתפקידו או הודעה על החלטה בדבר העברתו מתפקידו כחבר ועד בעמותה, לא יאוחר מיום 1.9.15. ככל שלא תתקבל הודעה כאמור, ישקול רשם העמותות הפעלת סמכויות על פי דין". 

טביב בעת נחיתתו בנתב"ג, לאחר התפרעות האוהדים, צילום: יובל חן טביב בעת נחיתתו בנתב"ג, לאחר התפרעות האוהדים | צילום: יובל חן טביב בעת נחיתתו בנתב"ג, לאחר התפרעות האוהדים, צילום: יובל חן

בהמשך נכתב: "מגזר הדין עולה כי בית המשפט ייחס חומרה להתנהגותו של טביב. רצוי כי חברי הוועד יהוו דוגמא אישית, ובוודאי שאין מקום שיכללו בהם אנשים שלא רק שאינם יכולים לשמש דוגמא אישית, אלא שהורשעו בעבירות בעניין עצמו. אנו סבורים כי טביב אינו ראוי לשמש כחבר ועד או חבר ועדת ביקורת בהתאחדות לכדורגל בישראל, וזאת במשך שבע שנים מיום מתן גזר הדין. זאת, הן לאור אופי המעשים בהם הורשע והן בהתחשב בסוג הפעילות של ההתאחדות לכדורגל בישראל".

אלי טביב ככל הנראה גם לא יוכל להמשיך בתפקידו כבעלים של בית"ר ירושלים בעקבות החלטת רשם העמותות. אלי טביב, שהורשע לאחרונה בהכאת אוהד הפועל ת"א ושיבוש ראיות, אמר בשבוע שעבר שהוא מעוניין לעזוב את הקבוצה לאחר התפרעות אוהדיה במשחק בבחגיה. עכשיו, כך נראה, אין לו אופציה אחרת מלבד לעזוב אותה.

ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים דרש מאלי טביב למסור את הקבוצה בחינם לאחרונה למשקיע רציני. על פי הודעת ההתאחדות לכדורגל: "החלטת רשם העמותות שנתקבלה היום אצל היועץ המשפטי של ההתאחדות קובעת כי מר אלי טביב לא יכול להמשיך לכהן כחבר הנהלת ההתאחדות ומורה להתאחדות לפעול לשם כך שמר טביב יתפטר מתפקידו או להפקעת כהונתו אם לא יעשה כן. ההתאחדות תפנה לפיכך למר טביב ותבקשו להגיש לה מכתב התפטרות מהנהלת ההתאחדות לאלתר. כמו כן תבחן ההתאחדות ותשקול את ההשלכות שיש לקביעת רשם העמותות על כשירותו של מר טביב לשמש, במישרין או בעקיפין, בעלים של מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים ותפעל בהתאם למתחייב בנושא זה, לרבות באמצעות פניה לבית הדין העליון בנושא".

בתוך 48 שעות: בית"ר תישאר ללא ספונסרית?

 

חברת iTrader המאמצת את בית"ר תקבל תוך 48 שעות החלטה סופית אם תמשיך את ההתקשרות עם המועדון. כך מסר נציג החברה אורי וולמן. הוא ציין כי בעקבות אירועי שרלרואה נבדקים ההיבטים המשפטיים סביב אפשרות התרת ההסכם שנחתם עם המועדון על סך כמיליון שקל.

מאלי טביב לא נמסרה תגובה נכון לרגע זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות