אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם מתייצבות לצד סמסונג וכנגד אפל

חברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם מתייצבות לצד סמסונג וכנגד אפל

מלחמת הפטנטים בין שתי חברות הענק נכנסת לישורת האחרונה, אבל עכשיו גוגל, פייסבוק וחברות אחרות הגישו תצהיר לבית המשפט הפדרלי המגנה את הפסיקה שהאשימה את סמסונג בהפרת פטנטים ותוקפות את כל תחום הפטנטים בכלל

21.07.2015, 10:56 | עומר כביר

ענקיות הטכנולוגיה מתגייסות כנגד אפל: קבוצה של כמה מהחברות הגדולות בתעשייה, ובראשן eBay, פייסבוק, HP, גוגל ו-Dell, הגישו תצהיר המביע תמיכה בלתי מסויגת בסמסונג. זאת במסגרת משפט הפטנטים שמנהלת נגדה יצרנית האייפון בארה"ב. קיום התצהיר נחשף חשף אמש (ב') באתר Inside Sources.

קראו עוד בכלכליסט

התצהיר עוסק באחת מהתביעות הרבות ההדדיות שהגישה אפל נגד סמסונג בארה”ב, בטענה שמכשירים של היצרנית הקוריאנית מפירים מספר פטנטים שלה. במקור, נקבע שסמסונג תפצה את אפל בסכום המכובד של 1.05 מיליארד דולר. ואולם, החברה ערערה על ההחלטה. במאי האחרון בית המשפט הפדרלי לערעורים השאיר את פסיקת בית המשפט על כנה, אבל חתך את סכום הפיצויים ל-548 מיליון דולר וקבע כי סמסונג אומנם חיקתה את אפל, אבל כי לאפל לא נגרם מכך כל נזק. 

סמסונג גלקסי A8, אחד המכשירים החדשים ביותר של החברה. לא נכלל בתביעת הפטנטים המקורית של אפל סמסונג גלקסי A8, אחד המכשירים החדשים ביותר של החברה. לא נכלל בתביעת הפטנטים המקורית של אפל סמסונג גלקסי A8, אחד המכשירים החדשים ביותר של החברה. לא נכלל בתביעת הפטנטים המקורית של אפל

בתחילת יוני ביקשה סמסונג דיון נוסף בהחלטה, וב-1 ביולי הגישו ענקיות הטכנולוגיה תצהיר "ידיד בית המשפט", שבו הן קוראות לבטל את הפסיקה נגד סמסונג לחלוטין בטענה שהיא תפגע בחדשנות בעולם הטכנולוגיה. רק כעת, מספר שבועות לאחר הגשת התצהיר, עצם קיומו נחשף לתקשורת.

"אם תישאר על כנה, הפסיקה תוביל לתוצאות אבסורדיות והרסניות לחברות שמשקיעים מיליארדי דולרים מדי שנה במחקר ופיתוח טכנולוגיות מורכבות", נכתב בתצהיר. לדבריהן, מכשירים כמו סמארטפונים וטלוויזיות חכמות, שמכילים אלפי רכיבים שונים, מורכבים מדי מכדי שכל אחד מהאלמנטים שלהם יוכל לעמוד בכל ההגדרות המשפטיות של הפרת פטנט.

"בהתאם לאותו היגיון", נכתב, “יצרן של טלוויזיה חכמה שמכילה רכיב שמפר פטנט עיצובי אחד עלול להידרש לשלם נזקים ששווים לכלל הרווחים מהטלוויזיה, בלי קשר לחשיבות התכונה המוגנת על ידי אותו פטנט, או הביקוש לתכונה הזו בקרב הצרכנים. מוצרי תוכנה ושירותים מקוונים מתמודדים עם סכנות דומות. פטנט עיצוב יכול לעסוק במראה של תכונה אחת בממשק המשתמש, כמו צורתו של אייקון. תכונה זו –כמה שורות בודדות מתוך מיליוני שורות קוד – גלויה רק בעת שימוש ספציפי במוצר, על מסך תצוגה אחד מתוך מאות. אבל ההחלטה יכולה לאפשר לבעלי הפטנט לקבל את כל רווחים שנוצרו על ידי התוכנה או השירות, גם אם האלמנט המפר הוא חסר חשיבות מבחינת המשתמש והוא רק אחד מאלפי תכונות שיצרו את הביקוש למוצר ואת הרווחים".

אפל כבר הגישה תגובה לתצהיר, ובו אמרה שיש לדחות את הטענות שמועלות בו. זאת, בעיקר מכיוון שלגוגל יש עניין ישיר בתביעה שכן היא מפתחת מערכת ההפעלה שמותקנת במכשירים המדוברים. “לגוגל יש עניין חזק בתיק זה", טענה החברה. “לא מדובר ב'ידידת בית המשפט' נטולת פניות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
לאחד ושניים
לא זה לא מה שהם אומרות. הם אומרות הגזמתם, לא יתכן שכל שטות תהפוך לפטנט, כך שלא ניתן לעשות כלום. מחר משהו יצור טלפון בגודל מסויים ויאמר שזה פטאנט ומאותו הרגע אף חברה לא תוכל לייצר טלפון בגודל הזה. משהו יוסיף קו על הטלפון בגב, מאותו הרגע אסור יהיה להכניס קווים כי זה העתקה. נושא הפטנטים נועד להגן על הממציא, אולם בחברות הללו לקחו את זה עשרה צעדים קדימה מידי.
זק  |  21.07.15
2.
הלך הזרזיר לעורב
טענות כאלו הזויות ממעתיקנית אסור שישמעו. נניח שחברת ג׳נרל אלקטריק הייתה מעתיקה מסמסונג את הגלקסי, אז לפי שיטה זו, גנרל שהיא חסרה ענקית ויותר גדולה מסמסונג הייתה מעלה טענה שזה מוצר מורכב ולכן אין הפרה... סמסונג הייתה תובעת את האם אמא של ג׳נרל על מיליארדים . הקוראנים לא מכבדים קניין רוחני.
Shoimer  |  21.07.15
1.
מה שהם אומרים בעצם זה
יכול להיות שבגין ההעתקה יוטל קנס שגדול מהרווחים על ההעתקה ויהפוך אותה ללא רווחית. במילים אחרות, תנו להעתיק בשקט. אנחנו גדולים וחזקים ולנו מותר להעתיק בלי להענש. זה נושא שצריך להטריד את התעשייה כולה ולא רק את אפל. אם גוגל סמסונג ואיביי חושבות שלהן מותר להעתיק, כמעט כל חברה קטנה תפגע מזה. בעוד שאולי לסמסונג ולגוגל מדובר ב״כמה שורות קוד מתוך מליוני שורות קוד״ לחברות הקטנות זה יכול להיות כל קניינן, והעתקה מאותן חברות תסכן את קיומן. הגישה הזאת כוחנית ומסוכנת.
דמבו  |  21.07.15