אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויתניה השלימה הנפקה ראשונית בתל אביב בשווי של 460 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

ויתניה השלימה הנפקה ראשונית בתל אביב בשווי של 460 מיליון שקל

בניגוד לשלב המוסדי שבו זכתה חברת הנדל"ן לביקושים גבוהים של 100 מיליון שקל, לשלב הציבורי הוזרמו ביקושים של 3 מיליון שקל בלבד; תחל להיסחר בבורסה ביום שלישי

30.07.2015, 21:12 | אורן פרוינד
הנפקת המניות (IPO) השנייה השנה בבורסה בתל אביב הושלמה הערב. חברת ויתניה, מיזם נדל"ן משותף של משפחת פרופר, מודי כידון, האחים רייק ומשפחת חממה, השלימה היום את השלב הציבורי בגיוס המניות הראשוני שלה בתל אביב. בניגוד לשלב המוסדי שבו זכתה לביקושים גבוהים של 100 מיליון שקל, לשלב הציבורי הוזרמו ביקושים של 3 מיליון שקל בלבד, כך שהחברה הנפיקה 17% ממניותיה תמורת 79.2 מיליון שקל לפי שווי של 460 מיליון שקל אחרי הכסף. מניית החברה תחל להיסחר ביום שלישי הקרוב בבורסת תל אביב.

הביקושים הנמוכים בשלב הציבורי היו צפויים, לאור מחיר המניה הנמוך שנקבע בשלב המוסדי - 9.87 שקלים, מחיר המינימום. בשלב המוסדי הגיעו ביקושים של 100 מיליון שקל מאחר שהגופים המוסדיים קיבלו הנחת מוסדיים של 2.5%.

למרות הביקושים הנמוכים, ההנהלה של ויתניה בהחלט יכולה להיות מרוצה מתוצאות ההנפקה, מאחר שהצליחה להגיע ליעד של שיעור אחזקות ציבור מינימלי שמאפשר לחברה להיכנס במסלול המהיר למדד ת"א יתר 50 וליהנות מביקושים מצד תעודות הסל.

ויתניה הנפיקה כאמור 17% ממניותיה וביחד עם אחזקות ישנות של 11.2% של קופות הגמל וקרנות הנאמנות של הראל, היא הגיעה לשיעור אחזקות ציבור של 28.2% והבטיחה לעצמה מקום במדד. 

מימין: היו"ר אהוד סמסונוב והמנכ"ל עופר זיו , צילום: אוראל כהן מימין: היו"ר אהוד סמסונוב והמנכ"ל עופר זיו | צילום: אוראל כהן מימין: היו"ר אהוד סמסונוב והמנכ"ל עופר זיו , צילום: אוראל כהן
שווי החברה בהנפקה מגלם הנחה של 10% על ההון העצמי של ויתניה שהסתכם בסוף הרבעון הראשון של 2015 בכ-418 מיליון שקל. ההנחה על ההון העצמי ניתנה למרות שחברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי העריכה את שוויה של ויתניה בכ-495 מיליון שקל, פרמייה של 18% על ההון העצמי וגבוה ב-30% מהשווי המבוקש של ויתניה בהנפקה (לפני הכסף).

ויתניה נוסדה לפני עשרים שנה והיא עוסקת בייזום ואחזקה של נדל"ן מניב בישראל. החברה מנוהלת על ידי עופר זיו ויו"ר הדירקטוריון שלה הוא אהוד סמסונוב שמחזיק גם ב-7.25% ממניות החברה. בין הפרויקטים המפורסמים של החברה ניתן למצוא את בית ורניט בהרצליה פיתוח, בית זיויאל ברמת החייל (משרדיו של בית ההשקעות אלטשולר שחם) וטרמינל פארק באור יהודה.

לויתניה יש איגרות חוב שנסחרות בבורסה (בהיקף של 175 מיליון שקל) עוד טרם הנפקת המניות. האג"ח נסחרות בתשואות לפדיון יציבות של 2.0%-2.5%. אלו נשענות על שיעור מינוף של 48.4% (חוב ל-CAP) ודירוג אשראי של A3 על ידי מידרוג. לחברה מדיניות חלוקת דיבידנד של לפחות 30% מהרווח הנקי. ויתניה היא החברה השנייה שמבצעת הנפקה ראשונית בתל אביב לאחר שחברת התשתיות אורון השלימה הנפקה בחודש מאי האחרון בשווי של 225 מיליון שקל ועלתה מאז ב-6.5%.

עו"ד ירון הרמן ועו"ד מיכל סלמן ממשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' ליוו את החברה בהנפקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות