אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציפרס: "ורופקיס לא גנב את הכסף של העם היווני" צילום: רויטרס

ציפרס: "ורופקיס לא גנב את הכסף של העם היווני"

ראש הממשלה היווני הגן בפני הפרלמנט על שר האוצר הקודם שלו: "הוא עשה טעויות, כמו כולנו, אבל אתם לא יכולים להאשים אותו בתוכניות חשאיות לדחיפת יוון אל הקצה"

31.07.2015, 22:47 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרס הגן על שר האוצר לשעבר שלו הנמצא תחת מתקפה וממשיך לגרום לממשלתו כאבי ראש מאז הוצא אל מחוץ לממשלה בתחילת החודש. "ורופקיס עשה טעויות, כמו כולנו. אפשר להאשים אותו בשל תוכניתו הפוליטית, הצהרותיו, טעמו בחולצות, ובשל החופשות שלו באייגינה. אבל אתם לא יכולים להאשים אותו בגניבת הכסף של העם היווני או בתכנון תוכניות חשאיות לדחוף את יוון אל הקצה", אמר ציפרס.

קראו עוד בכלכליסט

ציפרס, הודה היום (ו') כי ממשלתו ערכה תוכנית חירום למקרה שיוון תודח מגוש היורו, אולם דחה האשמות כי תכנן לקחת את יוון בחזרה לעידן הדרכמה. ציפרס אולץ להתייחס לעניין בפני הפרלמנט, לאחר ששר האוצר לשעבר יאניס ורופקיס חשף השבוע את הניסיון לפרוץ למערכת המחשבים הממשלתית לשם קבלת קודים של מסים וליצור מערכת תשלומים כפולה. גילויו עודד הלם וזעם ביוון.

חשיפה זו הוסיפה ללחץ על ציפרס, שבמקביל נלחם במרד מתוך מפלגת ה"סיריזה" שלו, פחות משלושה שבועות לפני פתיחת שיחות עם אירופה ועם קרן המטבע העולמית בניסיון להבטיח ליוון חבילת חילוץ שלישית.

הפגנה נגד ורופקיס, צילום: רויטרס הפגנה נגד ורופקיס | צילום: רויטרס הפגנה נגד ורופקיס, צילום: רויטרס

"לא תכננו לפרוש מהאיחוד אולם כן היו לנו תוכניות לשעת חירום. אם השותפות והנושות שלנו ערכו תוכנית ל'גרקזיט', האם לא היה עלינו להכין תוכנית הגנה משלנו?", אמר ציפרס, שהשווה את התוכנית למדינה המתכוננת להגנת גבולותיה לקראת מלחמה ואמר כי זו הייתה המחויבות והאחריות של הממשלה להתקין תוכנית חירום.

הוא לא התייחס בישירות לדבריו של ורופקיס בדבר התוכניות לפרוץ לתוך המערכת של משרדו כדי להשיג את הקודים של המסים. אולם אמר כי הרעיון של יצירת בסיס נתונים והענקת ססמאות לאזרחי יוון כדי שיוכלו להעביר תשלומים ליישוב פיגורי תשלום, הוא לא בדיוק "מבצע חשאי ושטני ליציאה מגוש היורו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות