אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל מתרחב: יבנה שתי קומות משרדים מעל הבונקר המתוכנן בחצר ב-23 מיליון שקל צילום: בלומברג

בנק ישראל מתרחב: יבנה שתי קומות משרדים מעל הבונקר המתוכנן בחצר ב-23 מיליון שקל

זאת בנוסף ל-74 מיליון שקל שיושקעו בבניית הבונקר עצמו, שייבנה בחצר המשק של הבנק בירושלים. המבנה החדש נועד למגן את המערכות הטכנולוגיות וימוקמו בו חדרי המחשב ומכרז החירום של הבנק

04.08.2015, 14:15 | אמנון אטד
בנק ישראל מרחיב את תוכניות הבינוי שלו, וכעת הוא מתכוון לבנות שתי קומות משרדים חדשות מעל הבונקר שמתוכנן להיבנות בחצר המבנה הראשי בירושלים. עלות הבנייה של שתי הקומות הנוספות נאמדת בכ-23 מיליון שקל, בנוסף לכ-74 מיליון השקלים שיושקעו בבניית הבונקר עצמו. שתי קומות המשרדים ייבנו מעל קומת הכניסה לבונקר ויכללו 62 חדרים, שיתווספו ל- 12 החדרים שייבנו בקומת הכניסה. עשרות החדרים הנוספים אמורים לשמש את הצרכים העתידיים של בנק ישראל בשנים הקרובות, לאחר חזרת העובדים מהמבנה החלופי שיאכלס את משרדי הבנק במהלך עבודות השיפוץ במבנה הראשי.

קראו עוד בכלכליסט

הבונקר המתוכנן עצמו ייבנה כאמור מתחת לאדמה בחצר המשק של בנק ישראל, בצמוד למבנה הבנק הראשי בירושלים. המבנה החדש נועד למגן את המערכות הטכנולוגיות של בנק ישראל וימוקמו בו, בין היתר, חדרי המחשב, חדרי השליטה, מרכז האנרגיה ומרכז החירום של הבנק. בנוסף, תיבנה בבונקר גם כספת נוספת לזו שנמצאת במבנה המרכזי.

בניין בנק ישראל הקיים, צילום: בלומברג בניין בנק ישראל הקיים | צילום: בלומברג בניין בנק ישראל הקיים, צילום: בלומברג

ביוזמת הנגיד הקודם, פרופ' סטנלי פישר הקים כבר בנק ישראל לפני כשש שנים בונקר שליטה סודי עמוק מתחת לבניין הבנק בירושלים. מדובר במערכת חדרים תת קרקעית, שנועדה לאפשר להנהלת הבנק לתפקד גם במקרה חירום שבו יתבקשו תושבי ירושלים לא לצאת מבתיהם ולהישאר במרחבים המוגנים. לרשות הבונקר הקיים של בנק ישראל עומדות מערכות תקשורת נפרדות מהמערכות הרגילות של הבנק, ובשעת הצורך יוכלו לפעול בו כ-60 עובדים. בנוסף, מפעיל בנק ישראל אתר גיבוי חיצוני בגוש דן למערכת המחשוב שלו, שנועד לשמור על רצף העבודה של מערכות הבנק בזמן חירום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות