אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוחרים בבורסה מהבית? מעכשיו תצטרכו לשלם מע"מ צילום: שאטרסטוק

סוחרים בבורסה מהבית? מעכשיו תצטרכו לשלם מע"מ

נכון להיום סוחרים פרטיים שלא מוגדרים כ"מוסד פיננסי" משלמים מס רווחי הון בשיעור של 25% ללא תשלום מע"מ

05.08.2015, 19:08 | רעות שפיגלמן

מכה לחברות הנוסטרו ולסוחרים הפרטיים בבורסה של תל אביב. רשות המסים פרסמה היום (ד') הבהרה לפיה הסוחרים ייאלצו לשלם מע"מ בדומה לגופים פיננסים אחרים  כגון בנקים, חברות ביטוח ובתי השקעות. נכון להיום סוחרים פרטיים שלא מוגדרים כ'מוסד פיננסי' משלמים היום מס רווח הון בשיעור של 25% ללא תשלום מע"מ.

 

קראו עוד בכלכליסט

החלטת הרשות מחדדת את הקיים כיום בחוק המע"מ לפיו אדם פרטי הסוחר בביתו בהיקפים גדולים לא יכול להיות מוגדר כעוסק מורשה אלא כ'מוסד כספי' ויידרש לשלם מע"מ.

רשות המסים לא נוקבת בהיקף הסכומים לפיהם תקבע האם האדם פרטי שסוחר בשוק ההון יידרש לשלם מע"מ, אולם היא מציינת שמדובר בחברה או באדם המבצעים מספר רב של פעולות השקעה ומסחר בניירות ערך, שהשווי של העסקאות הוא גבוה ושהפעילות ממונת בין היתר על ידי הבנקים.

עו"ד יאיר בנימיני, מומחה למיסוי אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי "החלטת רשות המיסים כי חברות הנוסטרו יוגדרו כ"מוסד כספי" ויצטרכו לשלם מע"מ על שכר ורווח, הינה לא סבירה ובעלת השלכות מרחיקות לכת. החלטה זו צפויה לפגוע בגופים רבים בשוק אשר יושפעו באופן ישיר".

"ההחלטה הדרמטית נובעת מפרשנות מרחיבה יתר על המידה של סעיף ישן בחוק המע"מ, סעיף אשר נועד לחייב עסקים. המחוקק מעולם לא התכוון למסות פעילות השקעתית במס ערך מוסף", אמר בנימיני.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות