אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מובילאיי: עלייה של 57% בהכנסות הרבעון השני ל-52.8 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

מובילאיי: עלייה של 57% בהכנסות הרבעון השני ל-52.8 מיליון דולר

יצרנית אמצעי העזר לניווט בנהיגה רשמה ברבעון רווח נקי של 23.7 מיליון דולר, לעומת 11.2 מיליון דולר ברבעון המקביל

06.08.2015, 17:21 | ניר צליק

מובילאיי, יצרנית אמצעי העזר לניווט בנהיגה, סיכמה את הרבעון השני עם הכנסות של 52.8 מיליון דולר, עלייה של 57% לעומת הרבעון המקביל בו היו הכנסותיה 33.7 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-23.7 מיליון דולר או 10 סנט לעומת 11.2 מיליון דולר ברבעון המקביל.

קראו עוד בכלכליסט

ציפיות השוק היו להכנסות של 47.9 מיליון דולר ורווח מתואם של 8 סנט, כך שהחברה עקפה את הציפיות. למרות התוצאות הטובות, מניית החברה יורדת בכ-2% במסחר בוול סטריט.

מובילאיי מובילאיי מובילאיי

מובילאיי פיתחה מערכת המתריעה על סטייה עתידית מהנתיב, מזהה סכנת התנגשות, בודקת שמירת מרחק ומזהה הולכי רגל ותמרורים.

המערכת מבוססת על מצלמה ומסונכרנת עם מערכת הניווט של המכונית. מובילאיי מציינת בתשקיף כי השוק שאליו היא פונה צפוי להגיע בשנים הקרובות ל־4.5–6 מיליארד דולר.

עוד נכתב כי הממשל האמריקאי קבע השנה תקנה שמחייבת כל רכב פרטי במערכת לראייה אחורית, מהסוג שמובילאיי מספקת. לבעלי הרכב ניתנה שהות להתקין אמצעי כזה עד מאי 2018.

מודל המכירות של מובילאיי נשען על יצרניות כלי הרכב. המערכת של החברה הותקנה בשנים האחרונות בעיקר בכלי רכב יוקרתיים, אך כעת המכירות עוברות לכלי רכב עממיים יותר. למובילאיי יש לקוחות המתמחים בייצור ובשיווק מכשירים לתעשיית הרכב (Magna, Koskai, TRW) אשר מוכרות את מוצרי החברה ליצרניות רכב המשלבות אותם במכוניות שהן מוכרות. ברשימת חברות הרכב ניתן למנות חברות ידועות כמו ב.מ.וו, פיאט, הונדה, יונדאי, יגואר ומיצובישי.

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אכן בועה אדירה
מובייל-איי נסחרת במכפיל של 125 על הרווח הנקי לשנה זו (בוא נניח 100 מיליון דולר רווח נקי השנה). אפל לעומתה נסחרת במכפיל 13.3. גוגל במכפיל 21. מיקרוסופט במכפיל 31. שווי מנופח פי 4-5 לעומת חברות אחרות ומצוינות, וזה ללא התייחסות לסיכונים (כמו למשל מכוניות אוטומטיות שיפותחו ע"י המתחרות - גוגל, ב.מ.וו. או כל גוף אחר).
07.08.15