אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החופשה שלי במאדים: סלפי מעולם אחר

PLAY

החופשה שלי במאדים: סלפי מעולם אחר

תמונות מטיול כיפי על הפלנטה האדומה, ארכיאולוגים מצאו הפתעה שהשאיר חתול בית לפני 1,900 שנה, מה קורה לאדם שמפסיק לאכול ואיך התפתחה אופנת בגדי הים לגברים במאה השנים האחרונות

06.08.2015, 21:05 | נמרוד צוק

1. סלפי ממאדים

איך יראו התמונות שנקבל מהתיירים הראשונים שיגיעו למאדים? והאם הם יתעקשו לצלם את עצמם באמצעות מקל סלפי על רקע שקיעה? סדרת הצילומים "גלויות ממאדים" של ג'וליאן מאובה מנסה לשרטט תשובה אפשרית לשאלה.

"מאמי, אני צמאה. איפה הקיוסק הקרוב?" "מאמי, אני צמאה. איפה הקיוסק הקרוב?" "מאמי, אני צמאה. איפה הקיוסק הקרוב?"

2. גם לפני 2,000 שנה אהבנו לעצבן

ממצאים ארכיאולוגיים יכולים ללמד אותנו דברים שונים על התרבות האנושית, למשל שיהודים חיו בארץ ישראל ועסקו בה ביצירה אובססיבית של כדים לפני אלפי שנים, או שאנשים בני שבטים שונים נהגו לרצוח אלו את אלו ללא סיבה הגיונית גם לפני המצאת הכתב. חרס מעניין במיוחד מהמאה הראשונה שנמצא לאחרונה באיזור העיר גלוסטר בבריטניה, חתיכה של גג רעפים רומאי, מלמד אותנו דבר מעניין הרבה יותר: שגם אז לחתולים לא היה אכפת כלל מהנזק שהם גורמים לרכוש שלנו.

לשבת לך על המקלדת, גרסת העולם העתיק לשבת לך על המקלדת, גרסת העולם העתיק לשבת לך על המקלדת, גרסת העולם העתיק

3. תאכלו משהו

יש אנשים שצמים מסיבות דתיות, יש כאלו שרוצים לנקות את הגוף מרעלים ויש גם את חובבי ההזנה הפראנית, אנשים שסבורים בטעות כי הם יכולים לשרוד ללא מזון בכלל. זה כמובן לא נכון: אחרי 72 שעות הגוף של צום שלכם יתחיל להשמיד את עצמו כדי לייצר לעצמו אנרגיה, מה שיוביל תוך פרק זמן שנע לרוב בין 3 שבועות ל-70 יום למוות ודאי. הנה הסבר קצת יותר מפורט, עם אנימציה.

4. ולא לשכוח לארוז מגבת

זה התחיל בסרטון בו זוג צעירים מאופרים כדי להראות להם כיצד יזדקנו בכל עשור של חייהם, המשיך בסרטונים שהראו לנו איך השתנו התסרוקות של נשים מאז המצאת המספריים ועכשיו מגיע לנושא שמצליח להיות מעניין להפתיע: מה קרה לאופנת בגדי הים לגברים במאה שנה האחרונות.

5. פלישת האמוג'יז הענקיים

אמוג'יז הם דבר שימושי וחמוד כשהם קטנים ועשויים ממטריצה של כמה עשרות פיקסלים. כשמנסים ליצור אותם בקנה מידה של העולם האמיתי זה עלול להיות מקריפ למדי.

תגיות