אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק דיסקונט יעניק מימון של 350 מיליון שקל לחברת דן צילום: תומריקו

בלעדי לכלכליסט

בנק דיסקונט יעניק מימון של 350 מיליון שקל לחברת דן

המימון ישמש את החברה לרכישת 300 אוטובוסים לפרויקט הפעלת קווי התחבורה הציבורית בצפון הנגב. להלוואה מח"מ של 5.5 שנים

11.08.2015, 08:24 | גולן חזני

בנק דיסקונט יממן עבור חברת האוטובוסים דן את פרויקט הפעלת קוווי התחבורה הציבורית בצפון הנגב. ל"כלכליסט" נודע כי דיסקונט יעניק מימון של 350 מיליון שקל לחברה־הנכדה דן בדרום, שתבצע את הפרויקט שעלותו כחצי מיליארד שקל. יתרת הסכום תגיע ממקורותיה העצמאיים של דן.

קראו עוד בכלכליסט

ההלוואה במח"מ של 5.5 שנים. הריבית השנתית לא נחשפה, אולם לפני שנה קיבלה דן מחברת הביטוח הראל הלוואה בריבית של 2% לשנה, ועל פי הערכות מדובר בתנאים דומים. בנוסף, על פי הערכות, יצרף הבנק גופים מוסדיים לסינדיקציה שתממן את העסקה.

המימון ישמש את דן לרכישת 300 אוטובוסים חדשים ותשלום התמלוגים למדינה והערבויות השונות.

דן זכתה במאי האחרון במכרז להפעלת התחבורה הציבורית בצפון הנגב, הכולל את אשקלון, קריית גת והאזורים הסמוכים. הזכיון של דן ימשך 12 שנה. באשקלון תחליף דן את אגד תעבורה והיא צפויה להקים בעיר בית ספר לנהיגה ומוסך תיקונים לאוטובוסים. בנוסף, היא תקלוט את נהגי אגד תעבורה ונהגים חדשים.

סמנכ"ל הכספים של דן, אופיר קרני, הוביל את העסקה מטעם דן ואורי טוויג, ראש אגף החברות הגדולות בחטיבה העסקית של דיסקונט, הוביל את העסקה מטעם הבנק. טוויג אמר ל"כלכליסט" כי "אופן המימון שאנו מעניקים יאפשר לחברת דן את הגמישות הנדרשת להמשך פיתוח התשתיות לאורך תקופת הזיכיון".

יו״ר דן שמואל רפאלי אמר ל"כלכליסט" כי "אחרי תושבי המרכז, חיפה והקריות, גם תושבי הדרום יוכלו ליהנות משירותי התחבורה של דן בתוך מספר חודשים״. 

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות