אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג Pay: ארנק סלולרי, מהדורת גלקסי

סמסונג Pay: ארנק סלולרי, מהדורת גלקסי

החברה השיקה את שירות התשלום שלה שבניגוד לאפל פיי, יכול לעבוד גם ללא קורא ייעודי על בסיס כל מכשיר שיודע לסרוק כרטיס אשראי. הוא יגיע לקוריאה ולארה"ב בזמן הקרוב ובעתיד גם לעשרות מדינות נוספות

16.08.2015, 14:29 | עומר כביר, ניו יורק

סמסונג לא הסתפקה במכת נגד לחדירה של אפל לזירת הפאבלטים הפרטית שלה באירוע שערכה בשבוע שעבר, בו נחשפו הנוט 5 והגלקסי S6 אדג' פלוס (אותם בדקנו זמן קצר אחר כך). היא הגיבה גם בפתיחת חזית חדשה מול החברה והשיקה רשמית את שירות התשלום הסלולרי Samsung Pay.

קראו עוד בכלכליסט

השירות אמנם כבר נחשף והודגם בחודשים האחרונים, אבל רק עתה הוא מגיע לצרכן - תחילה בקוריאה (השבוע) ובארה"ב (בספטמבר) ובהמשך גם בעזרות מדינות נוספות (ישראל עוד לא באופק).

תשלום בעזרת קורא אשראי תומך NFC תשלום בעזרת קורא אשראי תומך NFC תשלום בעזרת קורא אשראי תומך NFC

חרף העניין הרב שמעורר שוק התשלומים במובייל מאז השקת אפל פיי בשנה שעברה, השוק עצמו טרם לא המריא ונחשב עדיין לנישתי למדי. סמסונג נכנסת אליו עם מערכת שכוללת את כל התכונות שאנחנו מכירים מאפל פיי - אפליקציה שמרכזת במקום אחד כרטיסי אשראי, כרטיסי מועדון ותווי קנייה, תשלום קל באמצעות הצמדת המכשיר לקורא כרטיסי האשראי וסריקת טביעת אצבע וכו' - אך בתוספת יתרון משמעותי אחד: טכנולוגיה שיכולה לעבוד עם כל מכשיר שקורא כרטיסי אשראי, גם כאלו שלא תומכים ב-NFC ומסוגלים לקרוא רק כרטיסים עם פס מגנטי.

שירות סמסונג פיי שירות סמסונג פיי שירות סמסונג פיי

טכנולוגיה זו מעניקה לחברה פור משמעותי על אפל, שכן היא מסוגלת לעבוד עם מגוון גדול הרבה יותר של בתי עסק ולא דורשת היערכות מיוחדת מצדם. בניגוד לאפל פיי שמתקבל רק במבחר בתי עסק מוגבל, עם סמסונג פיי אפשר לשלם בכל מקום שמקבל כרטיסי אשראי. האם זה מה שיביא את התשלומים במובייל לשימוש מיינסטרים נרחב? קשה להגיד, אבל אם החברה תצליח במקום שבו אפל טרם קצרה הצלחה, יהיה זה בהחלט הישג מרשים.

הכותב היה אורח סמסונג באירוע

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות