אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלת טראמפ: "על עיראק וסעודיה לפצות את ארה"ב" צילום מסך: Fox News

כלכלת טראמפ: "על עיראק וסעודיה לפצות את ארה"ב"

המיליארדר השערורייתי המתמודד על ראשות המפלגה הרפובליקנית במירוץ לבית הלבן ממשיך לפזר אמירות שנויות במחלוקת על המזה"ת, המהגרים והנשים, אבל עדיין מוביל בסקרים עם 25% תמיכה לעומת 12% למתמודד בן קרסון, המדורג שני

17.08.2015, 21:51 | שירות כלכליסט

איש העסקים דונלד טראמפ, המתמודד על ראשות המפלגה הרפובליקנית במירוץ לבית הלבן, מוסיף לפזר אמירות שערורייתיות. בראיון לרשת NBC שלשום הציג המיליארדר את עיקרי מדיניות החוץ שלו, שמהותה גביית כסף ממדינות במזרח התיכון שמקבלות סיוע ותמיכה מארה"ב.

"עלינו לקחת כסף בחזרה עבור החיילים שלנו", אמר בראיון. לגרסתו של טראמפ, המפתח להבסת ארגון הטרור דאעש נמצא בהחרמת שדות הנפט שבשליטתו בעיראק. "חיילים שלנו נפצעו קשה או נהרגו. אני רוצה שהמשפחות שלהם יקבלו משהו", הוסיף.  

קראו עוד בכלכליסט

מלבד עיראק, טראמפ ציין גם את סעודיה כמדינה שצריכה לפצות את ארה"ב. זאת משום שקיומה התאפשר רק בזכות התמיכה האמריקאית, שמקורה בצורך בנפט הסעודי. "כעת אנחנו כבר לא זקוקים כל כך לנפט".  

דונלנד טראמפ. "אנחנו כבר לא זקוקים לנפט", צילום: איי אף פי דונלנד טראמפ. "אנחנו כבר לא זקוקים לנפט" | צילום: איי אף פי דונלנד טראמפ. "אנחנו כבר לא זקוקים לנפט", צילום: איי אף פי

טראמפ גם המשיך להתייחס לנושא ההגירה, אחד המוקדים המרכזיים של הקמפיין שלו, והדגיש כי יגרש את כל המהגרים הבלתי חוקיים ואף יבטל את הצו הנשיאותי של ברק אובמה המעניק הגנה למהגרים נטולי מסמכים ועשוי למנוע גירושם של כ־5 מיליון מהם. טראמפ, שהשיק את הקמפיין שלו ביוני עם האמירה כי מקסיקו שולחת לארה"ב את כל הפושעים והאנסים שלה, הודיע כי בכוונתו להעלות את תעריפי ויזות הכניסה כדי לאלץ כך בעקיפין את ממשלת מקסיקו לסייע במימון הקמת חומה לאורך הגבול.

בנוסף, טראמפ מציע לאסור את העברת כספי השכר של המהגרים הלא חוקיים לבני משפחותיהם בארצם, להעלות את התעריפים בנמלים המוטלים על סחורות שמגיעות ממקסיקו ולצמצם את היקף סיוע החוץ שמעבירה ארה"ב למדינה. "ממשלת מקסיקו שתתה לארה"ב את הדם. הם אחראים לבעיה הזו, ועליהם לעזור לנקות אותה", אמר.

עוד על הכוונת של טראמפ: ארגונים התומכים בהפלות. בכוונתו להפסיק את הסיוע הפדרלי המועבר לארגונים הללו ואפילו לברר עם שופטים המועמדים לכהונה בבית המשפט העליון, מה בדיוק עמדתם בנושא ההפלות הרגיש. על סמך תשובתם, הוא יחליט אם למנותם לתפקידים בכירים במערכת המשפט.

חרף ההתבטאויות הללו, טראמפ ממשיך להוביל בסקרים עם 25% מהקולות לעומת 12% לבן קרסון המדורג שני ו־10% לטד קרוז המדורג שלישי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות