אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים פשטה על צימרים באזור צפת: 14% לא רשמו הכנסות צילום: עומר כהן

רשות המסים פשטה על צימרים באזור צפת: 14% לא רשמו הכנסות

בעלת צימרים בראש פינה לא רשמה שלושה צ'קים בסך 9,000 שקל וטענה: "התכוונתי לרשום אותם בעת הפרעון"

18.08.2015, 11:31 | עמרי מילמן

רשות המסים ממשיכה במבצע ביקורת על בעלי צימרים. בסוף השבוע האחרון ביקרה הרשות ב-117 צימרים באזור צפת ומצאו ש-14% מבעלי הצימרים לא דיווחו על הכנסותיהם. בביקורת הקודמת בשבוע שעבר, ביקרה הרשות 130 בעלי צימרים באזור טבריה שם מצאה כי 10% מבעלי הצימרים לא דיווחו על הכנסותיהם.

בעלת צימר במושב כורזים, שעיקר לקוחותיה הם תושבי חוץ, לא רשמה הכנסות שקיבלה משבעה לקוחות שונים בסכום כולל של כ-6,500 דולר. לדבריה, התשלום בוצע באמצעות אתר הסליקה PayPal והיא לא ידעה כיצד לנהוג.

בעלת חדרי אירוח בראש פינה, המשכירה לחברה מסוימת את אחד החדרים על בסיס חודשי, לא רשמה בספריה שלושה צ'קים ששולמו לה ע"י החברה בסך 9,000 שקל. לטענתה היא תכננה לרשום אותם בעת הפרעון, למרות שהייתה אמרה לרשות אותם עם קבלתם.

צפת, צילום: יוני לובלינר צפת | צילום: יוני לובלינר צפת, צילום: יוני לובלינר

בעלים של וילות בצפת שהשכיר אחת מהן למסיבת רווקות תמורת 2,500 שקל, לא דיווח על כך ולא רשם זאת בספר ההזמנות.

ברשות אומרים כי רבים מבעלי הצימרים, שנתפסו ללא רישום הכנסותיהם, טענו כי הם עסוקים ולכן בכוונתם לרשום את הכספים בספרי העסק במועד מאוחר ונוח יותר. כך למשל טענו בעלי צימר במושב דלתון שלא רשמו הכנסות בסך 6,960 שקל, בעלי צימרים במושב אליפלט שלא רשמו הכנסות מחמישה לקוחות שונים בסך 4,550 שקל בעלת צימרים במושב שפר שלא רשמה כספים ששולמו לבנה בסך 1,200 שקל ועוד.

בעל צימר על בסיס שעתי במושב שזור במועצה האזורית מרום הגליל, לא תיעד הזמנות של מבקרים של רשות המסים שבחנו אותו כחלק מהביקורת. באותה ביקורת גילו ברשות כי גם הכנסות של שלוש משפחות נוספות בסך 6,000 שקל לא תועדו בספרי החשבונות. בעל הצימרים טען כי המבקרים כלל לא שהו אצלו וייתכן כי שכח לרשום את הכספים ששילמו לו המשפחות. הוא הועבר להמשך טיפול של חקירות מס הכנסה חיפה במישור הפלילי.

את הביקורת שנוהלה על ידי משרד מס הכנסה צפת ביצעו עובדי היחידות לניהול ספרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
פשש איזה מבצע, כל הכבוד!
כל הכבוד לרשות המיסים, באמת, שאפו!! יצאתם למבצע ענק להצלת עתידה של המדינה, תפסתם בעל צימר מסכן שלא דיווח על 4,000 ש"ח הכנסה. באמת, שיחקתם אותה, קופת המדינה התעשרה בעוד שני שקל. נראה לי שעלות "המבצע" גבוהה יותר מכל ההכנסות שלכאורה הועלמו. חלם! ואני שואל- מה עושים עם הכסף? הרי אותם בעלי צימרים שנתפסו יבואו להידפק על דלתות שירותי הרווחה - ורק אנחש, שיעבירו אותם שבעה מדורי גיהינום עד שיתנו להם תשובה שהם לא זכאים לכלום, כי אין מספיק כדי לשלם להם. אין לי דבר נגד תשלום מיסים, אלא נגד מה ש(לא) עושים איתם- במקום לעשות בהם שימוש כדי לסייע למשלמי המיסים, כולם יודעים לאן הכספים באמת הולכים. לא רחוק היום שבו יקומו משלמי המיסים ויודיעו חגיגית למדינה- לא עוד!!
רובין הוד , תל אביב  |  20.08.15
9.
פקח מס הכנסה יקר- בכפר ערבי כבר ביקרת? אהה לא.. נכון- שם לא משלמים. אני יכול להיות ערבי?
הכי כיף להיות ערבי- בונה בלי חשבון- אין פקחי רישוי בכפרים- על חצי דונם- בניין רווי ל 5 משפחות- מגניב! לא צריך לשלם מס הכנסה- הכל שחור. בדרום- אם אתה בדואי זה בסדר להשתלט על אדמות- חינם. רשות שידור- אין ערבי אחד בכפרים שמשלם אגרה. בדוק !! כיף מוי כיף היות ערבי
שי , עכו  |  20.08.15
לכל התגובות