אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טמפו: עלייה במכירות האלכוהול קיזזה את הירידה במשקאות הקלים צילום: יוני רייף

טמפו: עלייה במכירות האלכוהול קיזזה את הירידה במשקאות הקלים

סך ההכנסות של החברה במחצית השנה הראשונה של 2015 נותרו ללא שינוי מהותי על 557 מיליון שקל. הרווח הנקי עלה ב-7.6% ל-34.1 מיליון שקל

27.08.2015, 16:35 | נורית קדוש

השפעת חוק המזון שחייב את היצרנים לקזז משורת המכירות עלויות מסויימות שבעבר נכללו תחת הוצאות מכירה ושיווק, הובילו לצמיחה שולית של במכירות טמפו שהסתכמו במחצית הראשונה של השנה ב-557.3 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מהתוצאות עולה כי פעילות החברה בתחום האלכוהול והיין רשמה עלייה בהכנסות שהתקזזו מירידה בתחום המשקאות הקלים שספגו ירידה של 7% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. טמפו התמודדה עם ירידה של 1.78% ברווח הגולמי שהסתכם ב-230.7 מיליון שקל. בזכות צמצום 6% הוצאות המכירה והשיווק, הצליחה החברה להציג עלייה של 3.6% ברווח התפעולי שהסתכם ב-57 מיליון שקל ומשקף 10% רווחיות תפעולית. את המחצית הראשונה חתמה טמפו על עלייה של 7.6% ברווח הנקי שהסתכם ב-34.1 מיליון שקל. כיוון שחובה של רשת מגה שנקלעה בחודש יוני לחדלות פרעון מבוטח במלוא בביטוח אשראי, לא תהיה לאירוע זה השפעה על טמפו שדירש רק לתשלום השתתפות עצמית לחברת הביטוח בסכום שאינו מהותי.

מבשלת טמפו אזור תעשייה פולג, צילום: נמרוד גליקמן מבשלת טמפו אזור תעשייה פולג | צילום: נמרוד גליקמן מבשלת טמפו אזור תעשייה פולג, צילום: נמרוד גליקמן

עם פרסום הדוח, אישר דירקטוריון טמפו את עדכון הסכם ההתקשרות של החברה עם הייניקן, כך שהתמלוגים שטמפו משלמת לה בשיעור של 6%-9% ממחיר המכירה של המוצרים בהתאם לסוג המיכל, יעודכן לשיעור אחיד הקבוע בטווח האמור - זאת במטרה לפשט את פעילות החברה. עוד נקבע שיעור הוצאות השיווק השנתי מתקבולי המכירות של החברה וכן מנגנון ההשתפות של הייניקן בהוצאות השיווק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות