אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת אבטחת המידע פורסקאוט תונפק בנאסד"ק צילום: מיקי נועם אלון

חברת אבטחת המידע פורסקאוט תונפק בנאסד"ק

חברת הסטארט-אפ מרמת החייל מתכננת להגיע להכנסות של 150 מיליון דולר בשנה הקרובה ולפי הערכות, תונפק לפי שווי של חצי מיליארד דולר לפחות. פורסקאוט בחנה אפשרות להנפיק עוד בשנה שעברה, אך דחתה אותה; בינתיים, שוק הסייבר ותיאבון המשקיעים רק צמחו

31.08.2015, 12:22 | מאיר אורבך
חברת הסייבר הישראלית פורסקאוט נערכת להנפקה בנאסד"ק, כך על פי ראיון שנתן המנכ"ל מייק דיססארי לבלומברג. בראיון מספר דיססארי שהחברה מצפה לרשום הכנסות של 150 מיליון דולר בשנה הקרובה - שנה שלישית ברציפות שבו החברה גדלה בכ-50%. החברה אינה פרסמה לפי איזה שווי היא בוחנת הנפקה אך בעבר הוערך שתנפיק לפי שווי של 500 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

פורסקאוט מתמחה במערכות לבקרת גישה של כל המכשירים המנסים להתחבר לרשתות תקשורת ארגוניות. דיססארי, שהיה בעברו נשיא חברת האבטחה מקאפי שנרכשה על ידי אינטל, נערך להנפיק את החברה במהלך 2016 והחל לאסוף בכירים ולחזר אחרי משקיעים פוטנציאלים.

עובדי פורסקאוט, צילום: אוראל כהן עובדי פורסקאוט | צילום: אוראל כהן עובדי פורסקאוט, צילום: אוראל כהן

החברה מבינה שהיא יכולה לנצל את העניין הרב של משקיעים בשוק הסייבר הצומח; מניות של חברות אחרות בתחום שהונפקו - כדוגמת פייראיי, סייבר ארק ופאלו אלטו נטוורקס - ממשיכות לצמוח. עד היום גייסה החברה הישראלית כ-80 מיליון דולר מפיטנגו, אקסל פרטנרס ומשקיעים בולטים נוספים. דיססארי אינו מודאג מהנפילות האחרונות בשוק המניות בארצות הברית ובעולם וחושב שזה מצב זמני.

פורסקאוט בחנה ב-2014 אפשרויות של הנפקה שלא יצאה לפועל לאחריה הוחלף מנכל החברה. בעבר בחנה החברה להנפיק לפי שווי של כ-500 מיליון דולר ולגייס כ-100 מיליון. שווי שנראה כיום אפילו נמוך יחסית למצב השוק והכנסות החברה.

פורסקאוט נוסדה ב-2000 בידי שלושה יזמים מהאקדמיה - פרופ' חזי ישורון מהפקולטה למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב המכהן גם כיו"ר החברה, ועודד קומאי ודורון שקמוני, חוקרים באוניברסיטאות תל אביב ובר אילן, שהיו אחראים על הפעלת מיזם האינטרנט הראשון בישראל בשנות השמונים. החברה, שמנוהלת על ידי האמריקאי גורד בויס, נבנתה מלכתחילה כך שההנהלה ומחלקת השיווק והמכירות פועלת מקליפורניה, ומרכז המו"פ ממוקם ברמת החייל בתל אביב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות