אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הוועידה הלאומית

ליצמן מכריז בוועידת "כלכליסט": "מי שיחכה יותר משבועיים ל-MRI שיתקשר אלי"

סגן שר הבריאות הצפוי להתמנות מחר לשר, הבטיח לטפל אישת בתורים הארוכים למכשירי האבחון המתקדמים בבתי החולים וגם עקץ את יאיר לפיד: "הפיכתי לשר היא ההישג הכי גדול ליש עתיד מאז הקמתה"

01.09.2015, 14:04 | מיקי פלד

"מי שיחכה יותר משבועיים לתור ל-MRI שיתקשר ללשכה שלי ואני אטפל בו", כך אמר היום סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

ליצמן חשף כי בקרוב הוא מתכנן להוציא מסע פרסום בכלי התקשרות שיקרא לציבור ליצור קשר עם לשכתו ויעמיד עובד מיוחד לטיפול במקרים כאלו. "אני בטוח שלא יהיו תורים גדולים ואם זה לא יהיה מספיק אז יצטרכו להמשיך ולפתוח יותר זמן את הפעילות במכשירים". לאחרונה הוציא ליצמן הוראה לבתי החולים לקצר משמעותית את התורים ל-MRI שלעיתים נמשכים שבועות ארוכים. בתחילת השבוע אישרה הממשלה את הפיכתו של ליצמן לשר, במקום סגן שר כפי שהוא מוגדר כיום, זאת לאחר פסיקה של בג"ץ. מחר (ד') צפויה הכנסת להצביע בנושא והוא יהפוך רשמית לשר הבריאות.

ליצמן אמר עוד כי "משרד הבריאות זה משרד חשוב, סופר חשוב. אין שעה ואין דקה שאין בו עיסוק. זה המיוחד שבמשרד. המצב של מערכת הבריאות בארץ הוא מצויין, אבל זה לא אומר שלא צריך לעשות שינויים. הצפיפות בבתי החולים היא נוראה ולכן הקמנו חדרי מיון קדמיים במקומות רחוקים מבית החולים. הקמנו כבר 12 ואישרנו עכשיו עוד 8. הנושא של זיהומים זה גם סופר חשוב וגם בשביל זה קיבלנו כסף בתקציב האחרון. אני חייב לשבח את משרד האוצר ואת אגף התקציבים ושר האוצר משה כחלון. ראיתי בהם שותפים ולא יריבים. הם רגשיים וחברתיים. עכשיו אנחנו מעלים לגיל 14 את טיפולי השיניים המשמרים לילדים בסל הבריאות ובעזרת השם גם שר האוצר יהיה שותף גדול גם לרפורמה בביטוחי הסיעוד (הבטחת ביטוח סיעודי ממלכתי לכל אזרח – מ"פ)".

ליצמן: "המצב של מערכת הבריאות בארץ הוא מצויין, אבל זה לא אומר שלא צריך לעשות שינויים", צילום: נמרוד גליקמן ליצמן: "המצב של מערכת הבריאות בארץ הוא מצויין, אבל זה לא אומר שלא צריך לעשות שינויים" | צילום: נמרוד גליקמן ליצמן: "המצב של מערכת הבריאות בארץ הוא מצויין, אבל זה לא אומר שלא צריך לעשות שינויים", צילום: נמרוד גליקמן

ליצמן פירט ואמר כי "ההישג הגדול זה שינוי בתקצוב. עד היום בתי חולים וקופות חולים ניהלו את עצמם ובסוף השנה כולם באו בצעקות למשרד האוצר והבריאות ואמרו אין כסף אנחנו בגירעון. החלטנו לשנות את השיטה ולעשות את כל הדברים מתחילת השנה בבסיס התקציב, להכניס את הדברים בבתי חולים וקופות חולים - שכל אחד יידע איך הוא צריך להתנהל כל השנה. אנחנו גם נפתח מנהלת בתי חולים ומנהלת קופות חולים".

ליצמן התייחס גם למצב חדרי המיון בבתי החולים ואמר כי "חדרי המיון במערכת הבריאות הם זוועה, ואני אומר את זה כמי שעושה ביקורי פתע. קיבלנו עכשיו הרבה כסף מהאוצר לשדרג את חדרי המיון ויש לנו תכנית ואנחנו אמורים להתחיל את זה ולעשות את זה. מעבר לכל התכניות אני גם עושה ביקורי פתע וראיתי בביקורים האלה שבחדר מיון יש אלקטורניקה שמראה כמה חולים נכנסים, מתי יוצא ומתי נכנס ואיפה הוא נמצא. את זה אני רוצה לחייב בכל בתי החולים ורוצה לחבר את זה ללשכה שלי בירושלים. נעשה משהו און ליין שבאמצעותו אכנס למחשב ואוכל לצלצל למנהל בית החולים ולשאול מדוע חולה מחכה 8 שעות".

ליצמן סיפר גם כי "כשמיניתי מנכ"ל שאינו רופא, למרות הביקורת של ההסתדרות הרפואית - שאני מניח שהם מתחרטים עליה היום - הבאתי את משה בר סימן טוב איש שהיה סגן הממונה על התקציבים באוצר. הוא היה הבוס שלי באוצר על משרד הבריאות. יש לו "חסרון" אחד שהוא מכיר לא רק את משרד הבריאות, אלא גם את משרד האוצר. אם היה לי ספק אם אני צודק או לא אז אני אומר לכם חד משמעתי שבדיונים האחרונים על התקציב הוא הזיע מאוד כדי לסגור איתנו הסכם. משה הכיר את כל התירוצים שהוא לימד את הפקידים היום, וזה לא עזר להם ועשינו הסכם טוב".

"הפיכתי לשר היא ההישג הגדול של לפיד מאז ייסוד יש עתיד"

ליצמן התייחס גם למינוי של פרופ' זאב רוטשטיין, מנהל שיבא, לתפקיד המקביל בהדסה ואמר כי "אני גם שמח שהמשנה ליועמ"ש אישרו אתמול את פרופ' זאב רוטשטיין כמנכ"ל הבא בהדסה. זה היה מינוי שלי ואני חושב שהוא מינוי נכון וטוב ואני בטוח שהוא יצליח. עברתי הרבה הרבה התנגדויות לא מובנות וגם ראיתי את התובענה וראיתי את הדברים. זה כמו דוח מבקר מדינה ולא על זה נופל מנכ"ל בית חולים כי אם זה נופל אז נופל על כולם. ישבתי עם פרופ' רוטשטיין ואני בטוח שנסיים את הדבר הזה בקרוב ויהיה מנכ"ל טוב".

מחר הכנסת אמורה לאשר את מינויו של ליצמן לתפקיד שר, ועל כך אמר מי שעד כה כיהן כסגן שר ש"אין שום הבדל בתפקוד בין סגן שר ושר, חוץ מהמשכורת. להגיד לכם שהבנתי למה בית המשפט העליון פסק כך אז לא. יש משהו מעניין בפסק הדין של בג"ץ – יש שני חלקים בספק הדין עלי. ראשית פסלו את מעמד סגן שר במעמד שר ואת זה אני יוכל להבין. אבל גם פסלו אותי גם כסגן שר כאשר ראש הממשלה הוא שר, כלומר מה ההבדל ביני לבין משרד החוץ? נשיאת בית המשפט העליון דווקא כן הסכימה שאהיה סגן שר כך. לפיד בטח מתחרט כי חשב שמועצת גדולי התורה בטח לא תסכים שאהיה שר. זה ההישג היחיד שיש לו מאז ייסוד מפלגת יש עתיד, לא ברווחה, לא בביטחון ולא בכלכלה. הוסיפו לליצמן כמה שקלים. שיבושם לו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
כסף ועוד פעם כסף נציג אגודת ישראל
"רק המגע עם רשעים עצמו כבר מזיק מאוד" ולאחר ש"המשכיל האפיקורס ליצמן" מכר את מעמדו לגוי, ונשבע אמונים לציונים המשומדים שהם נגד הקב"ה ונגד תורתינו הקדושה, (הנצחון הציוני הכי גדול, כגודל הבושה החרדית) בזה זכה ליצמן שיהיה מעתה אחראי באופן ישיר על עבירות חיובי כריתות כמו על חילולי שבת המתקיימים בא"י ובפרט בבתי הרפואה, גם על ניתוחי מתים המתקיימים כמעשה שמדי יום ביומו. וכך במקום שחברי הכנסת של 'אגודת ישראל' ייאבקו בניתוחי מתים, כעת האחריות האמיתית על ניתוחים שלאחר המוות יהיו בידי "הליצן ליצמן" הפורץ גדר נגד הקב"ה ומשיחו. כך גם בעניין חילולי השבת הפומביים המתקיימים במתקנים הרפואיים השונים ברחבי הארץ. זאת ועוד: ליצמן מעתה יישב מרצונו הרע {כשלוחו של הס"ם} בישיבות הממשלה ויהיה שותף מלא למדינת השמד הזנות וכו' לכל החוקים והתקציבים למען גיורים ונישואין מהירים, תחבורה בשבת, ופתיחת עסקים ביום השבת, גירוי בעומות העולם, מסירת שטחים ועוד רבות. מעתה הוא יהיה שותף מלא לעבירות רבות שאפי' אין מיתה מכפרת, שממשלת ישראל במדיניותה המוצהרת מבצעת. ליצמן מחזק שואה ציונית שבגללם חרב בית המקדש. מעכשיו הוא שותף מלא לממשלה הציונית הארורה שכולאים בחורים שרוצים ללמוד תורה, והממשלה אוכלים ארנבות ושועלים ושפנים ומפעילים את הבושת הגדול בעולם צה"ל השמד הניאוף והזנות... בושה וכלימה ל"חרדים" ולחסידי גור ואדמו"ר מגור, שהם המשכילים החדשים, שמבזים את אבותינו ורבותינו הקדושים שמתהפכים בקבר על בניהם שהפכו לרפורמים... השם ירחם, השמד הזה התחיל בחפירת קברים בבית שמש בהתיר הרב הריפרמי מיוהנסברג, ועכשיו זה "שמד" בפועל, בשם ובהדרכת מועצת גדולי (השמד) התורה, . מחר בבוקר כולנו נברך ברוך אהאמ"ה שלא עשני אגודאי גורי משומד. "אני מאמין באמונה שלמה שזאת התורה לא תהא מוחלפת, ולא תהא תורה אחרת מאת הבורא יתברך שמו" לא כמו גור ובעלזא שבוחרים לראש העיר בדווקא "מחלל שבת" בירושלים, ולא כמו הגוי גמור ליצמן הכפוי טובה לשם ית', שנשבע אמונים למסיונרים הציונים העמלקים, נגד הקב"ה ונגד תורתינו הקדושה הוא נשבע למדינת הציוני "השמד והניאוף" ובזה זכה להיות שוטף לטינופת הממשלתית, אני מוחה! לא לא לא, רק: זאת התורה לא תהא מוחלפת לעולם ועד אמן סלה. לא היו ימים רעים לחרדים, כיום שבו ליצמן נשבה אמונים לשלטון הכופר הציוני.בן גוריון מתהפך בקברו מתוך שמחת הנצחון, והרב זוננפלד מתהפך בקברו מוך תוגת הבזיון, איך נפלו רבנים, ויאבדו כלי מלחמה התורה הקדושה, אם לא כי צורם מכרם, וד' הסגירם ביד הציונים, אל תגידו בבני ברק, ואל תספרו בחוצות ירושלם, פן תעלוזנה בנות הציונים. "לדאבוננו ישנם אנשים ונשים שמתפתים לעבוד יחד עם חופשיים תמורת משכורת גבוהה, ואינם יודעים שאפילו רק עם המגע עם הרשעים לכשעצמו כבר מזיק מאוד" ואין להם שום בטחון בקב"ה. לזכור שהעם החילוני זה עם של בהמות חלק נולדו בהמות וחלק מבחירה אבל בשורה התחתונה כולם בהמות. ובקרוב נזכה למפלת שלטון השמד, ואז "בַאֲבֹ֖ד רְשָׁעִ֣ים רִנָּֽה" ולידע שהרשעים הגדולים בא"י הם חברי כנסת "החרדים" המחרפים ומגדפים נגד ד' ית' שמו, יום יום.
דן סגל , צפון  |  02.09.15
28.
חיים בסרט
אין מספיק רופאים שיודעים לפענח בדיקות אם אר איי, ותקופת הכשרה לרופא רדיולוג לוקחת בין 2 שנים לשלוש. לא לשכוח שגם רנטגנאים נדרשים להכשרה באם אר איי שלוקחת לפחות שנה. כמובן שיש מחסור חמור ברנטגנאים, אם אני מבין את ליצמן הוא רוצה שהם יעבדו רק באם אר איי ויעזבו את שאר היחידות( ct, us,צינטורים וכו,). ליצמן חיי בסרטטטט.
אחמושי , כפר מנדא  |  02.09.15
לכל התגובות