אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקהל רוצה מעבדים חזקים צילום: עמית שעל

הקהל רוצה מעבדים חזקים

מעבדי סקיילייק הושקו בתחילה בגרסאות שרירים עבור גיימרים - אך עתה מגיעות לשוק גם גרסאות לקהל הרחב. הם כוללים הצפנה ומערכת זיהוי ביומטרי ברמת השבב, מאיץ גרפי משופר ועוד

02.09.2015, 06:57 | הראל עילם

כמה מעבדי סקיילייק מתקדמים הגיעו לשוק לפני כחודש ומיד נחטפו מהמדפים על ידי גיימרים רעבים לשדרוגים. השבוע תצטרף אליהם קשת רחבה של מעבדים שמיועדים לקהל הרחב ולמגוון עצום של מוצרים: ממחשבים נייחים, דרך מחשבים ניידים וטאבלטים מתקדמים, היברידיים ואפילו PC-סטיק - התקני USB קטנים שהם בעצם מחשב שלם לכל דבר.

קראו עוד בכלכליסט

אינטל הצליחה לשפר את הביצועים וצריכת האנרגיה של המעבדים בצורה מרשימה - כעת אפילו סטיקים יוכלו להריץ משחקי תלת ממד מתקדמים ללא בעיה, בזכות הורדת צריכת האנרגיה ל-4.5 ואט בלבד. מעטפת אנרגיה נמוכה יותר גם פולטת פחות חום, כך שיש צורך פחות בקירור ובספקי כוח חזקים, והמכשירים יכולים להיות דקים וקלים מאי פעם. באינטל אף טוענים כי ייתכן שבקרוב מעבדי סקיילייק אפילו יגיעו לפאבלטים.

הדגמת מעבדי סקיילייק, צילום: עמית שעל הדגמת מעבדי סקיילייק | צילום: עמית שעל הדגמת מעבדי סקיילייק, צילום: עמית שעל

מעבדי סקיילייק מכילים כמה שיפורים בהשוואה לדור הקודם, כולל הצפנה ומערכת זיהוי ביומטרי ברמת השבב, מאיץ גרפי חזק ושיפורי ביצועים. אינטל טוענת כי בהשוואה לדור הראשון של מעבדי Core, שיצא לפני חמש שנים, סקיילייק מהירים פי 2.5, חסכוניים פי שלושה ובעלי ביצועים גרפיים גבוהים פי 30.

"המעבד הכי טוב שלנו"

סגן נשיא אינטל, קירק סאוגן, אמר באירוע השקה שערכה החברה בברלין: ״היום אנחנו משנים את עולם המחשוב עם דור חדש של חוויות. סקיילייק מביא חדשנות מדהימה למחשבים, הן לצרכנים והן לעסקים. יותר משמונה מאות מערכות מבוססות סקיילייק יושקו היום ובימים הקרובים. זה המעבד הכי טוב של אינטל אי פעם. זה רגע של פעם בעשור״.‎

 

אינטל משחררת את מאות המעבדים השונים שיסתמכו על סקיילייק לפי קטגוריות: מעבדי K מיועדים לגיימרים, והם הושקו לפני כחודש; מעבדי S מיועדים למחשבים אישיים; מעבדי U הם בעלי צריכת אנרגיה נמוכה ומותאמים בעיקר למחשבים היברדיים; ומעבדי Y הם בעלי צריכה סופר־נמוכה של אנרגיה ויגיעו לסטיקים.

תגיות