אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה צריכה מרחיבה את תוכנית התייעלות בעוד 10 מיליון שקל צילום: יוני רייף

אלקטרה צריכה מרחיבה את תוכנית התייעלות בעוד 10 מיליון שקל

מדובר בתוספת לתוכנית ההתייעלות המקורית שעלותה 40 מיליון שקל; יישום ההתייעלות יימשך על פני שנת 2016 ויכלול סגירת סניפי שקם אלקטריק וסניפי רשת היוקרה Miele Gallery וכן הפסקת מתן החסות למכבי ת"א

03.09.2015, 14:37 | אורנה יפת

אלקטרה מוצרי צריכה מרחיבה את תוכנית ההתייעלות. דירקטוריון החברה אישר הרחבה של תוכנית ההתייעלות, שתהיה כרוכה בעלויות נוספות של כ-10 מיליון שקל, בנוסף להוצאה של 40 מיליון שקל שנרשמה כהוצאה חד פעמית עבור תוכנית ההתייעלות המקורית. יישום ההתייעלות יימשך על פני שנת 2016 ועל פי הערכת החברה היא צפויה להקטין את רמת ההוצאות השנתיות שלה לפני מס, בכ-14 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", אלקטרה צריכה ממשיכה לצמצם סניפים של שקם אלקטריק ומסבה אותם לסניפי מחסני חשמל. השלב הנוסף של הרחבת תוכנית ההתייעלות כולל סגירה של סניפי שקם בכרמיאל, קסטינה, מרחביה בעפולה, גנדן בנתניה, וסניף של סנסור - הסניף האחרון שנותר מהרשת ופעל באשדוד. אלה יוסבו לסניפי מחסני חשמל.

סניף שקם אלקטריק בא.ת פולג. הרשת תמצמם סניפים, צילום: יובל חן סניף שקם אלקטריק בא.ת פולג. הרשת תמצמם סניפים | צילום: יובל חן סניף שקם אלקטריק בא.ת פולג. הרשת תמצמם סניפים, צילום: יובל חן

בענף החשמל מתארים את הסניפים הללו כסניפים טובים של שקם אלקטריק ששטחם המסחרי עמד על כ-400 מ"ר, ולמרות שנחשבו לסניפים טובים של שקם, בחרה אלקטרה להסב אותם למחסני חשמל. בשנה וחצי האחרונות לא נפתחו סניפים חדשים תחת המותג שקם אלקטריק, ועל פי ההערכות בענף החשמל, הרשת צפויה להפוך לרשת נישה עם מספר מצומצם של סניפים, בעוד מחסני חשמל יהפוך למותג המוביל של החברה בקמעונאות. במטרה לצמצם עלויות, הפסיקה אלקטרה צריכה להפעיל את סניפי שקם אלקטריק שפעלו בשבת. לרשת יש כשבעה סניפים בקניונים ובפאוור סנטרים ואלו פעלו גם בשבת. אלא שעלויות תפעול גבוהות וחוסר כדאיות הובילו לסגירת הפעילות בשבת. כיום כוללת שקם אלקטריק 36 סניפים ומחסני חשמל מונה 40 סניפים.

עוד נודע, כי אלקטרה תסגור את סניפי רשת היוקרה Miele Gallery שפועלים בירושלים ובחיפה ותשאיר אולם תצוגה אחד למותג בסניף שפועל בהרצליה פיתוח. גם ברשת אייס צפוי להסגר הסניף שפועל בטבריה.

חסכון נוסף מצידה של אלקטרה הוא הפסקת מתן החסות לקבוצת מכבי תל אביב בכדורסל. היום הודיעה הספונסרית החדשה, חברת פוקס, כי חתמה רשמית על הסכם החסות מול מועדון הספורט. החסות של אלקטרה עמדה על 850 אלף דולר לשנה, בעוד פוקס תעניק חסות של 1.5 מיליון דולר לשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות