אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר אופיר אקוניס התפטר מתפקידו כממונה על רשות השידור צילום: עטא עוויסאת

השר אופיר אקוניס התפטר מתפקידו כממונה על רשות השידור

אקוניס הודיע לראש הממשלה על התפטרותו בעקבות החלטת נתניהו לבטל את הסעיף האוסר על הבעת דעה בשידור מצד עיתונאי רשות השידור. אקוניס תמך וקידם את הסעיף

04.09.2015, 20:31 | אופיר דור

השר אופיר אקוניס מתפטר מתפקידו כממונה על רשות השידור והרשות השנייה באופן מיידי. אקוניס הודיע היום במכתב לראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו, בעקבות הודעת נתניהו כי הוא מתכוון לבטל את הסעיף האוסר על הבעת דעה אישית על ידי עיתונאי רשות השידור. הסעיף זכה לכינוי "סעיף סתימת הפיות".

קראו עוד בכלכליסט

הסעיף נוסף לתיקון לחוק השידור הציבורי כהסתייגות פרטית של ח"כ ישראל אייכלר. אולם אקוניס תמך בסעיף והוא הפך לתיקון מטעם הממשלה שכל חברי הקואליציה תמכו בו בהצבעה במליאה בקריאה שנייה ושלישית בלילה שבין רביעי לחמישי.

אקוניס ונתניהו. לא זכה לגיבוי, צילום: איי אף פי אקוניס ונתניהו. לא זכה לגיבוי | צילום: איי אף פי אקוניס ונתניהו. לא זכה לגיבוי, צילום: איי אף פי

עם זאת, לאור הביקורת הציבורית והתקשורתית הודיעו משרד התקשורת ונתניהו היום כי הם אינם תומכים בסעיף ולשכת ראש הממשלה הבהירה כי נתניהו מחויב לשנותו. זאת בעוד אקוניס ממשיך להתראיין לתקשורת ולהגן על הסעיף. אקוניס יישאר בתפקיד שר המדע אליו התמנה השבוע.

"בשום שלב לא הייתה כוונת הסעיף לאסור הבעת דעה בתוכניות, כל מטרתו הייתה לחדד את כללי האתיקה בשידורי החדשות", כותב אקוניס במכתב ההתפטרות ששלח לנתניהו היום. "אין ולא היתה במטרת חוק השידור הציבורי לסגור פיות. ההפך הוא הנכון: מטרתו היא לפתוח פיות".

אקוניס מנמק את התפטרותו בכך שלא זכה לגיבוי המתבקש מנתניהו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות