אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמניה תקצה 6 מיליארד יורו לטיפול בפליטים; צרפת תקלוט 24 אלף צילום: אי פי איי

גרמניה תקצה 6 מיליארד יורו לטיפול בפליטים; צרפת תקלוט 24 אלף

לפי ההערכות בגרמניה, עד סוף השנה יכנסו לשטחה 800 אלף מהגרים, מרביתם מסוריה, עיראק ואריתריאה. מבקשי המקלט יזכו לדיור, שיעורי לימוד שפה ואבטחה

07.09.2015, 13:01 | שרות כלכליסט
גרמניה התחייבה להקצות 6 מיליארד יורו לטיפול במאות אלפי הפליטים הנכנסים למדינה. ההתחייבות הזו מצד ממשלתה של הקנצלרית אנגלה מרקל התקבלה בסיום שיחות לתוך הלילה בברלין בנוגע לאופן בו יתמודדו עם הזרם חסר התקדים של מחפשי מקלט.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך סוף השבוע אלפי פליטים מסוריה, אפגניסטן ומדינות מוכות מלחמה ועוני נוספות חצו את הגבולות לתוך גרמניה ואוסטריה מהונגריה.

לפי ההערכות בגרמניה, עד סוף השנה יכנסו לשטחה 800 אלף מהגרים, מרביתם מסוריה, עיראק ואריתריאה. במסגרת חבילת הסיוע בגובה 6 מיליארד יורו, מבקשי המקלט בגרמניה יזכו לדיור משופר, שיעורי לימוד שפה ואבטחה מוגברת. בנוסף, הממשלה הגרמנית מתכוונת לאמץ צעדים שיקלו על גירוש מבקשי מקלט ממדינות שיוגדרו כ"בטוחות", כמו אלבניה וסרביה.

פליטם סורים, צילום: איי פי פליטם סורים | צילום: איי פי פליטם סורים, צילום: איי פי

על פי ההחלטה, הממשלה תקצה 3 מיליארד יורו לממשלות המקומיות ו-3 מיליארד יורו נוספים לתכניות פדראליות כמו תשלומי רווחה.

נשיא צרפת פרנסואה הולנד אמר הבוקר במסיבת עיתונאים, כי צרפת  מוכנה לקבל לשטחה 24 אלף פליטים, זאת כחלק מהתכניות האיחוד האירופי להכניס מעל 100 אלף אנשים בשנתיים הקרובות.

הולנד חזר והדגיש כי הוא וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל מעוניינים כי 28 המדינות באיחוד האירופי יתמכו בתכנית, שתחייב כל מדינה לקבל לרשותה חלק הוגן מכלל 120 אלף המהגרים הצפויים להגיע. "זהו משבר, והוא חמור ודרמטי, אך ניתן להשתלט עליו וכך נעשה", אמר הנשיא.

גרמניה מקבלת 40% מהמהגרים, בעוד שבבריטניה האחוזים נמוכים בהרבה. עם זאת, ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון מתכוון להעלות את המכסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מידה של אחראיות
אני חושב שמדינות אירופה צריכות להתארגן ביחד כדי להקים מחנות קליטה לפליטים באיי יוון, בסיציליה ובעוד חופים בהם המבריחים מסיעים אותם, לספק להם את כל הצרכים הבסיסיים, לרבות אוכל והגנה בפני כנופיות פשע המאורגן. לאחר מכן אירופאיים צריכים לפעול על מנת לכבות את האלימות באזורים שמתוכם הפליטים באים ובמידת האפשר לסעייה להם לחזור הביתה. היעד של העזרה לפליטים היא לתת להם הגנה, להציל חיים. אין להטיל על מדינות אירופה חובה לקלוט את הזרים בתוך הערים שלהם ולתוך החברה שלהם.
יעקב , תל-אביב  |  07.09.15
3.
גבולות האחראיות
אני חושב שמדינות אירופה צריכות להתארגן ביחד כדי להקים מחנות קליטה לפליטים באיי יוון, בסיציליה ובעוד חופים בהם המבריחים מסיעים אותם, לספק להם את כל הצרכים הבסיסיים, לרבות אוכל והגנה בפני כנופיות פשע המאורגן. לאחר מכן אירופאיים צריכים לפעול על מנת לכבות את האלימות באזורים שמתוכם הפליטים באים ובמידת האפשר לסעייה להם לחזור הביתה. היעד של העזרה לאנשים אשר נאלצו לברוח מהאזורי הקרבות היא לתת להם הגנה, להציל חיים. אין להטיל על מדינות אירופה חובה לקלוט את הזרים בתוך הערים שלהם ולתוך החברה שלהם.
יעקב , מרכס  |  07.09.15