אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דמוקרטים: "הנשיא הבא חייב להיות ג'ו ביידן" צילום: אי פי איי

דמוקרטים: "הנשיא הבא חייב להיות ג'ו ביידן"

מכתב שעליו חתומים 50 דמוקרטים קורא לסגן הנשיא להתמודד מול הילארי קלינטון על ראשות המפלגה לקראת בחירות 2016

19.09.2015, 10:04 | שירות כלכליסט
במפלגה הדמוקרטית בארה"ב נפוץ בסוף השבוע מכתב, שנועד לשכנע את סגן הנשיא ג'ו ביידן להצטרף למירוץ לנשיאות. המכתב, שעליו חתמו 50 אנשים, מכנה את ממשל אובמה-ביידן "הצלחה מסחררת", בזכות יצירת מקומות עבודה חדשים, הורדת שיעור האבטלה, השגת ביטוח רפואי עבור קרוב ל-9 מיליון אמריקאים וסיום המלחמות בעיראק ובאפגניסטן. "כדי לסיים את העבודה אמריקה זקוקה למנהיג שזוכה להערכה בבית ומחוצה לו, ושמבין מהם האתגרים האמיתיים שעומדים בפני המשפחות האמריקאיות", נכתב במכתב. "לדעתנו, הנשיא הבא חייב להיות ג'ו ביידן".

קראו עוד בכלכליסט

החותמים על המכתב הם תורמים, פעילים במפלגה וחברים של ביידן. זו הקריאה המשמעותית ביותר עד כה לביידן להתמודד נגד הילארי קלינטון על ראשות המפלגה לקראת הבחירות שיתקיימו בנובמבר 2016, ומצביעה על היווצרותה של תמיכה רחבה מאחורי סגן הנשיא.

מימין: אובמה וביידן, צילום: רויטרס מימין: אובמה וביידן | צילום: רויטרס מימין: אובמה וביידן, צילום: רויטרס

עם זאת, ביידן ממשיך לשלוח מסרים סותרים לגבי הכוונות שלו. הוא עדיין מתאבל על בנו בו, שמת מוקדם יותר השנה ממחלת הסרטן, ולכן מהסס לגבי הצטרפות למרוץ. אם כי הוא כן נפגש עם תורמים מרכזיים למפלגה. בכל מקרה, ממשרדו סרבו להגיב על המכתב.

קלינטון מאבדת גובה

קלינטון, שהכריזה על המועמדות שלה באפריל, סובלת מירידה בתמיכה בחודשים האחרונים מאז נחשף כי השתמשה במייל הפרטי והלא מאובטח שלה כשכיהנה כמזכירת המדינה בממשל אובמה. כתוצאה מכך, נוצר פתח לביידן, המכהן כסגנו של אובמה מאז ינואר 2009 להתמודד גם כן.

בסקר שערכו השבוע ברויטרס, 46% מהנשאלים אמרו שהם תומכים בקלינטון כראש המפלגה הדמוקרטית, בעוד ש-27% העדיפו את היריב שלה, ברני סנדרס. ביידן השיג 16% מהקולות, על אף שעוד לא הכריז רשמית על המועמדות שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות