אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארדן התקפל: הירש פורש מהמרוץ למפכ"ל צילום: יריב כץ

ארדן התקפל: הירש פורש מהמרוץ למפכ"ל

לאחר התעקשות ממושכת, הודיע השר לביטחון פנים כי הסיר את מועמדות גל הירש: "הוא אדם ערכי וישר, אבל בנסיבות אלה הודעתי לו שיהיה עליי לבחור במועמד אחר. נתניהו: הירש הוא האיש הנכון. תהליך המינויים אצלנו ראוי לבדיקה מחודשת

23.09.2015, 21:00 | עומרי אפרים ואלי סניור, ynet
גל הירש יוצא מהמרוץ למפכ"לות: לאחר התעקשות ארוכה, החליט השר לביטחון הפנים גלעד ארדן להסיר את מועמדותו של גל הירש, מועמדו לתפקיד. ארדן הודיע הערב (יום ד') להירש כי "לצערי הרב", עקב התמשכות הליך הבדיקה ואי קביעת מועד לסיומו, הוא הסיר את מועמדותו לתפקיד המפכ"ל.

קראו עוד בכלכליסט

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הוסיף בהודעתו כי לפני חודש, עת נבחר הירש כמועמד, "הבעתי את שביעות רצוני מן המינוי ואת הערכתי הגדולה למועמד - איש רב זכויות בעשייה לביטחון המדינה. הירש הוא האיש הנכון לתפקיד המפכ"ל - כך אז חשבתי וכך אני חושב גם היום. אלא שתהליך המינויים אצלנו הוא קשה, מתמשך, פוגעני וללא ספק ראוי לבחינה מחודשת".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן. "הירש הוא אדם טוב, ערכי, ישר ומוכשר", צילום: עמית שאבי השר לביטחון פנים גלעד ארדן. "הירש הוא אדם טוב, ערכי, ישר ומוכשר" | צילום: עמית שאבי השר לביטחון פנים גלעד ארדן. "הירש הוא אדם טוב, ערכי, ישר ומוכשר", צילום: עמית שאבי

"לפני כחודש הודעתי שגל הירש הוא המיועד לתפקיד המפכ"ל", כתב ארדן בהודעתו הרשמית, בה מסר על הסרת המועמדות של הירש. "גל הוא אדם טוב, ערכי, ישר ומוכשר. הוא ביטחוניסט עם קבלות לאורך שנים רבות. מאז ההודעה, עובר גל לצערי מסע של השמצות והכפשות, רצח אופי ועלילות. הציבור מרגיש את זה ומביע תמיכה רבה בגל ובמועמדותו. הליך הבדיקה המתקיים בעניינו של גל נמשך כבר זמן רב. חוות הדעת עוד לא הוגשה לוועדת טירקל והשלמת ההליך לא נראית באופק.

"אני מבקש להבהיר לציבור שהפרטים המוגדרים בתקשורת כ'עננה' הקשורים לפעילותו העסקית של גל לפני שנים, הוצגו לי על ידי אנשי משרד המשפטים - הירש אינו חשוד בדבר ואיש לא התלונן כנגדו. הוא אדם נקי ולא דבק בו רבב. לצערי, במדינת ישראל בדיקת מועמדים איננה מוגבלת בזמן ובימים האחרונים הובהר לי שהתהליך עוד יימשך זמן לא ידוע של שבועות לכל הפחות.

"בנסיבות אלה ומתוך אחריות למשטרת ישראל, הודעתי לגל בצער רב שיהיה עליי לבחור במועמד אחר אף שראיתי בו כמועמד המתאים ביותר. אני מצטער צער רב על הנזק שנגרם לגל ולמשפחתו. אני מצדיע לגל על נכונותו של אדם חזק ואמיץ לעזוב את החיים הנוחים בחוץ ולהסכים להתייצב למשימה. אני מאמין שעלינו לבדוק את עצמנו היטב כיצד קורה שאדם ערכי וראוי אינו מתמנה לתפקיד אליו ייעדה אותו ממשלת ישראל".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
מרגיש שפוגעים בי.
לא מכיר את הירש, לא יודע מה הנסיבות, אבל או שיציפו את הלכלוך שיש והגילויים שיש מייד, או שימנו אותו לאלתר, וכנ"ל לכל דמות שכזו. מוטב היה אגב, לו הבדיקה הייתה נעשית בחשאי, אחרי מינוי מותנה בחשאי, ואם הבדיקה יוצאת נקיה מספיק, אז לצאת לתקשורת . בינתיים, אני מרגיש שעושים סיכול ממוקד לכל מני מינויים, לפי כל מני פוליטיקות ומאבקי כח, ואני נדפק פה, בטחוני מופקר, מתנהלים פה ועושים פה משחקים על חשבון הציבור. צריך לבדוק את כל התהליך ולשנותו.
צוק  |  24.09.15
9.
כל תהליך בישראל
מהמינויים עד תוכניות דיור ומסים. הכל בשליפות. אין חשיבה לטווח ארוך, אין בדיקות רקע, בדיקת התאמה, אין עבודת צוות, על אף המיליונים שמקבלים כל מיני יועצים, אף פעם אין שם מישהו שיציג את התמונה ההפוכה. מישהו שיגיד זה בעייתי כי... מע״מ אפס, מינויים מגוחכים, מיסוי על אלכוהול ועוד ועוד. לפעמים יקימו ועדה ואז יקיימו רק עשירית מהמלצותיה, אם בכלל, ורק ירעו את המצב. עיין ערך אלאלוף, לוקר, טרכטנברג. הבעיה היא בראש. הבעיה היא נתניהו.
אשר  |  24.09.15
8.
כל הכבוד על הורדת המועמד הבלתי ראוי הזה. כעת לחפש אחר טוב ממנו
תודה לאל לאחר שכולנו חששנו ממינוי זה על משטרת ישראל ועל אזרחיה. מועמד זה אל היה ראוי מהתחלה וטוב עשה השר ארדן על הורדתו לבסוף, לאחר ביקורת צודקת וללא פשרות. למשטרה מגיע מועמד ראוי ואחד שיכול לקחת החלטות אמיצות בידיו. לא אחד של דיבורים, כשלונות וחוסר אחריות לאורך כל תפקדיו הקודמים.
יניב גבו , תל אביב  |  24.09.15
לכל התגובות