אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן: "נשמור על רוב עובדי איזיצ'יפ אחרי הרכישה"

מייסד ומנכ"ל מלאנוקס במסיבת עיתונאים אחרי ההודעה על רכישת איזיצ'יפ ב-811 מיליון דולר: "יש היום כסף זול בשוק וזה מה שבעלי המניות שלנו מצפים מאיתנו לעשות". מנכ"ל איזיצ'יפ אלי פרוכטר: "אפרוש אחרי המכירה"

01.10.2015, 12:48 | שי סלינס

"איל ואני נפגשנו לא מעט בזמן האחרון - כל פעם במסעדה אחרת ביקנעם ותמיד ידעתי שיום יבוא ונחבר בין החברות", כך אמר היום (ה') אלי פרוכטר מנכ"ל ומייסד חברת איזיצ'יפ שנמכרה למלאנוקס בתמורה ליותר מ-800 מיליון דולר. פרוכטר, שמחזיק ב־2.1% ממניות איזיצ'יפ, צפוי לקבל כ־17 מיליון דולר מהעסקה, כאשר בעלי מניות נוספים גדולים בחברה הם הגופים המוסדיים הראל (6.3%), מגדל (5.6%) ופסגות (4.9%).

קראו עוד בכלכליסט

"כשהתחלנו לדבר על המיזוג, המחיר לאיזיצ'יפ שיקף פרמיה של 70%", אומר פרוכטר. "מאז המניה קפצה וגם הפרמיה הלכה והצטצמצמה".

פרוכטר שצפוי לפרוש לאחר השלמת המיזוג ברבעון הראשון של 2016, מדבר על תוכניותיו לעתיד בחיוך גדול. "שקלתי אם לבוא למסיבת עיתונאים עם חולצה צבעונית כמו בהוואי, אבל בסוף החלטתי שלא….התוכנית שלי היא לפרוש לאחר השלמת המיזוג, ועד אז לעזור לאיל לעזור ליצור את האינטגרציה הטובה ביותר בין 2 החברות. אני היום בן 60 ותמיד אמרתי, ששנה בתור מנכ"ל שוווה ל-7 שנים רגילות - בדיוק כמו אצל כלב…".

"המשקיעים שלנו מצפים מאיתנו לעשות שימוש בכסף הזול" 

וולדמן, התייחס למימון העסקה שנחשבת לגדולה בהיסטוריה של מלאנוקס. "אנחנו נממן את הרכישה מכסף שיש לנו בבנק ומהלוואה של 300 מיליון דולר. יש היום כסף זול וזה מה שהמשקיעים מצפים מאיתנו לעשות, כאשר הקופה של איזיצ'יפ תישאר הקופה החדשה של מלאנוקס (200 מיליון דולר). זו הרכישה ה-7 שלנו עד היום ובמקרה הזה החלטנו שנכון לקחת חוב. אין לנו תוכניות להפוך לחברה ממונפת".

"אנחנו לא שוקלים לחזור להיסחר בבורסה של תל אביב" 

"לדעתי", המשיך וולדמן, "המיזוג טוב לבעלי המניות של 2 החברות. הייתי אתמול באיזיציפ וראיתי שם אנשים עם דמעות בעיניים - וזה סימן טוב שאכפת להם. איזיצ'יפ הצליחה להישאר ואפילו להגדיל את הנתח שלה בשוק. אנחנו רוצים לקחת את המוצרים של איזיצ'יפ ולהביא אותם ללקוחות שלנו".

לגבי מה יעלה בגורל 280 העובדים של איזיצ'יפ, אמר וולדמן כי הם מקווים להשאיר אותם בחברה החדשה. "אנחנו מקווים לתת הצעות עבודה לכל העובדים של איזיצ'יפ שיצטרפו למשפחה הגדולה יותר של מלאנוקס כך שנגיע לסדר גודל של 2,400 עובדים ברחבי העולם".

לגבי העובדה שמלאנוקס משלימה בימים אלו שנתיים שהיא לא בבורסה של תל אביב אומר וולדמן: "אני מצטער שאנחנו לא בבורסה של תל אביב אבל החברה עובדת בצורה חופשית יותר ללא רגולציה וללא אנטרופי. כרגע אנחנו לא שוקלים לחזור להיסחר בבורסה של תל אביב כי שום דבר לא השתנה".

מימין איל וולדמן ואלי פרוכטר, היום, צילום: הילה ספאק מימין איל וולדמן ואלי פרוכטר, היום | צילום: הילה ספאק מימין איל וולדמן ואלי פרוכטר, היום, צילום: הילה ספאק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות