אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הודיעה למנורה על הקמת ועד עובדים צילום: עמית שעל

ההסתדרות הודיעה למנורה על הקמת ועד עובדים

יומיים אחרי שבית הדין לעבודה פסל את ועד העובדים העצמאי שקם במנורה, ההסתדרות הודיעה על הקמת ועד מטעמה. במידה וההנהלה תכיר בו יהיה זה ועד העובדים השמיני בחברות הביטוח

03.10.2015, 20:50 | מיקי פלד

ההסתדרות הודיעה להנהלת מנורה מבטים על הקמת ועד עובדים בחברה. אתמול שלחה ההסתדרות מכתב בנושא להנהלה, שבו הודיעה כי השיגה את החתימות של מעל לשליש מ-1,800 עובדי החברה, המינימום הדרוש על פי החוק לשם הקמת ועד.

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה באה יומיים לאחר שבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע כי ועד עובדים עצמאי שקם בחברה אינו יכול להיות ארגון יציג, כלומר לייצג את העובדים במשא ומתן להסכם קיבוצי.

ניסנקורן, צילום: אוראל כהן ניסנקורן | צילום: אוראל כהן ניסנקורן, צילום: אוראל כהן

בחודש אפריל האחרון הכירה הנהלת מנורה בוועד העובדים הפנימי, כאשר במקביל ההסתדרות פעלה להקמת ועד עובדים שיאוגד בה. השאלה עכשיו היא האם הקמת הוועד מטעם ההסתדרות תעבור בצורה חלקה, כאשר תחת ההנחה שאין חתימות כפולות של עובדים נוצר מצב שבו שליש מעובדי החברה מעוניין בהקמת ועד עובדים עצמאי, שליש בהקמת ועד עובדים מטעם ההסתדרות והשאר לא הצטרפו לאף צד. הנהלת מנורה עוד לא הגיבה להודעה של ההסתדרות.

אם תצליח ההסתדרות להביא את הנהלת מנורה להכרה בוועד העובדים מטעמה, יהיה זה ועד העובדים השמיני בחברות הביטוח אחרי כלל, מגדל, הפניקס, AIG, שומרה, דקלה ושירביט. כך למעשה הראל נותרה חברת הביטוח הגדולה היחידה שבה עוד לא קם ועד עובדים (אם כי דקלה היא חברת בת של הראל).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות