אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט קיבל את ההצעה המשופרת של נצבא לתחנה המרכזית החדשה צילום: עמית שעל

בית המשפט קיבל את ההצעה המשופרת של נצבא לתחנה המרכזית החדשה

זאת לאחר שהצעתה הקודמת של החברה להסדר נושים נדחתה על ידי ביהמ"ש שקבע כי זו אינה מיטיבה עם הנושים; אגד ודן הודיעו שאכן מדובר בהצעה משופרת, אך הן עדיין מתנגדות

12.10.2015, 16:09 | דותן לוי

חברת נצבא, בעלת השליטה בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, הגישה הצעה חדשה להסדר עם נושי התחנה המרכזית החדשה, זאת לאחר שבחודש יולי האחרון פסל בית המשפט המחוזי את הסדר הנושים שנצבא ביקשה להעלות להכרעת הנושים וקבע כי נצבא מרוויחה מההסדר המוצע הרבה יותר מאשר הנושים באופן שאינו מתקבל על הדעת.

קראו עוד בכלכליסט

נצבא היתה בעלת השליטה בתחנה המרכזית החדשה ולאחר שזו נקלעה להקפאת הליכים, היא עמדה לרכוש אותה מחדש תמורת עסקה שהיטיבה בעיקר עימה וכללה "קיזוז חובות". לאחר שהעסקה לא אושרה בביהמ"ש התקיימה התמחרות על התחנה המרכזית והצעתה של נצבא עמדה על 320 מיליון שקל - סכום הגבוה ב-130 מיליון שקל מהסכום שהציעה במתווה שנפסל על ידי בית המשפט.

בהצעת הסדר הנושים הקודם של נצבא לנושים הרגילים היא התחייבה לשלם להם 83% מהחובות כלפיהם וכן קבעה סעיף שבו לנושאי המשרה בנצבא יהיה פטור מתביעות. הצעתה החדשה של נצבא כוללת העברת סכום של 83 מיליון שקל לנושים המהווים 100% מסכום הנשייה של הנושים הרגילים. סכום זה ישולם להם מתוך קופת הנאמנים וכן במסגרת ההסדר לא יינתן לנושאי משרה בנצבא פטור מתביעות שכאמור היה קיים בהסכם הקודם. בנוסף נכתב בהצעה המשופרת, כי הנושים יהיו זכאים גם לריבית מקופת ההסדר ולא רק את כספי הקרן. קבוצת נצבא טוענת, כי העסקה החדשה שהציעו לנושים מעניקה להם וודאות לקבלת 100% מהסכום שאושר. יחד עם זאת בנצבא טענו כי אין לאפשר לחברות אגד ודן להתנגד להסדר היות והן פועלות בניגוד אינטרסים.

התחנה המרכזית החדשה. בדן טוענים כי ההצעה החדשה עדין מיטיבה בעיקר עם נבצא, צילום: עמית שעל התחנה המרכזית החדשה. בדן טוענים כי ההצעה החדשה עדין מיטיבה בעיקר עם נבצא | צילום: עמית שעל התחנה המרכזית החדשה. בדן טוענים כי ההצעה החדשה עדין מיטיבה בעיקר עם נבצא, צילום: עמית שעל

השופט בנימין ארנון כתב כי יש לכנס בתוך 10 ימים ממועד מתן ההחלטה את בעלי המניות ונושי 3 החברות שהחזיקו בתחנה על מנת שיקבלו החלטות בנושא. "אני סבור כי הצעתה הנוכחית של נצבא כוללת מספר שיפורים מהותיים ביחס להצעתה הקודמת להסדר נושים". בהתייחסו לנושים כתב השופט בין היתר כי בניגוד להחלטה הקודמת ההסדר הנוכחי יש בו כדי להיטיב עם הנושים. "יש שיפור ממשי בסכום המוצע לנושים הרגילים".

אחת המתנגדות העיקריות להסדר עם נצבא כולל זה האחרון היא חברת דן אשר כתבה בתגובתה כי על אף שההצעה הנוכחית של נצבא טובה יותר מקודמתה עדיין ההסדר המשופר מועיל יותר לנצבא מאשר לנושים הרגילים. וציינה כי ההסדר אינו מתחשב בהפרשי הריבית וההצמדה בהם עשויים הנושים המובטחים לזכות. וכי ההסדר אינו מתחשב באינטרסים של בעלי המניות. גם בתגובת חברת אגד המתנגדת העיקרית להסדר לצידה של חברת דן נכתב, כי ההסדר אינו מתמודד עם הכשלים שצויינו על ידי בית המשפט בנוגע להסדר הקודם שהוצע. "הסדר הנושים המעודכן המוצע ככל שיאושר, מעניק לקבוצת נצבא נכסים משמעותיים והטבות כספיות ניכרות". כאמור, בנצבא טוענים כי החברות הללו אינן יכולות להתנגד היות והן נמצאות בניגוד עניינים.

לדברי עו"ד צבי שוב המייצג כ-150 בעלי חנויות במתחם יש תמיכה של כ-80% לכנס את אסיפות הנושים, זה לא אומר שאלה יקבלו את ההסדר אך לנצבא יש סיכוי סביר לפדות את החובות ולא להמשיך בערעורים.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות