אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'נרל אלקטריק עקפה את תחזיות הרווח; בשורת ההכנסות - החמצה צילום: סטיב צ'רנין

ג'נרל אלקטריק עקפה את תחזיות הרווח; בשורת ההכנסות - החמצה

ההכנסות עמדו על 27.9 מיליארד דולר לעומת צפי ל-28.6 מיליארד דולר; הזינוק במכירות בחטיבות התעופה והתחבורה סייע לרווח

16.10.2015, 14:35 | שירות כלכליסט

ג'נרל אלקטריק פרסמה היום (ו') את תוצאות הרבעון השלישי, מהם עולה כי הרווח עקף את תחזיות האנליסטים בעוד שההכנסות החמיצו אותן. העלייה ברווחים נבעה מזינוק במכירות בחטיבות התעופה והתחבורה. ענקית התעשייה התמקדה ברבעון האחרון בחזרה לשורשי הייצור שלה והתקדמה בתכניות היציאה שלה מתחום הפיננסים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההצהרה שפרסמה החברה, הרווח המתואם עמד על 2.9 מיליארד דולר, שהם 29 סנט למניה, והמכירות עמדו על 27.9 מיליארד דולר. תחזיות האנליסטים ציפו לרווח של 26 סנט למניה והכנסות של 28.6 מיליארד דולר.

הרבעון השלישי אופיין בעיצוב מחדש של תיק ההשקעות של החברה, כולל רכישה בגובה 9.64 מיליארד יורו של חטיבת האנרגיה של אלסטום, ומנגד מכירה של נכסים במיליארדי דולרים בחטיבת ההלוואות ג'נרל אלקטריק קפיטל. המנכ"ל ג'פרי אימלט החליט להעביר את ההתמקדות מפיננסים לעבר חטיבות התעשייה המייצרות מגוון של מוצרים החל ממנועי מטוסים, ציוד לשדות נפט ועד לרכבות.

בג'נרל אלקטריק מתכוונים לפתוח בשבוע הבא בתכנית המרת מניות, כחלק ממכירת אחזקת הרוב שלה בסינכרוני פיננשל, ששימשה כחטיבת המימון הקמעונאי של החברה בצפון אמריקה. סיום הפיצול יסייע לחטיבת הפיננסים להגיש ברבעון הראשון של השנה הבאה בקשה להסרת ההגדרה הפדרלית שלה כמוסד פיננסי חשוב מבחינה מערכתית.

מניות החברה ירדו ב-1% לרמה של 27.76 דולר לפני פתיחת המסחר בניו יורק. מאז תחילת השנה המניה עלתה ב-11%, בעוד שמדד S&P 500 נחלש ב-1.7%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות