אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלת זמביה קורסת, ומה הפיתרון שמציע הנשיא? תפילה וצום

כלכלת זמביה קורסת, ומה הפיתרון שמציע הנשיא? תפילה וצום

זאת לאחר שתפוקת הנחושת במדינה הצטמצמה על רקע האטה בשוק הסחורות והמטבע קרס; מנהיג מקומי על החלטת הממשלה: "אידיוטים, אם אלוהים גרם לסבל הזה - למה לבקש ממנו לשנות את המצב?"

17.10.2015, 10:36 | שירות כלכליסט
גם זו שיטה להתמודד עם הידרדרות הכלכלה: נשיא זמביה אדגר לונגו הכריז על יום תפילה לאומי כדי לשנות את מצבה הכלכלי, כך על פי דיווחים במדינה. המצב הוחמר בשל הירידה במחירי הסחורות הגלובליים וההאטה בסין, שהביאו לקריסה בערכו של המטבע המקומי.

נחושת. ההאטה בשוק הסחורות פגעה בזמביה, צילום: בלומברג נחושת. ההאטה בשוק הסחורות פגעה בזמביה | צילום: בלומברג נחושת. ההאטה בשוק הסחורות פגעה בזמביה, צילום: בלומברג

עיתון ה"פוסט" של זמביה, מדווח שעל רקע צמצום תפוקת הנחושת במדינה והורדת דירוג האשראי הריבוני שלה על ידי סוכנויות הדירוג מודי'ס ו-S&P, הנשיא לונגו קרא ליום תפילה וצום למען שיפור התנאים הכלכליים. אולם קריאתו של לונגו זכתה לביקורת נרחבת ואף לתגובות עוינות במדינה.

מוקדם יותר השבוע, שר העבודה של זמביה, פאקסום שמנדה, צוטט ב"פוסט" לאחר שאמר כי "עם חוכמתנו שלנו, נכשלנו. משום כך אנו מבקשים את התערבותו של האל". אולם בראיון עם מנהיג אחד השבטים הגדולים במדינה, גינה המנהיג את קריאתו של לונגו וכינה את חברי מפלגתו "אידיוטים". "לצום ולהתפלל למה? לנס כלכלי? אם אלוהים גרם לסבל הזה אז בשביל מה לחזור אליו ולבקש ממנו לשנות את המצב?" אמר ל"פוסט" צ'יף נטמבו, מנהיג הפרובינציה בצפון מערב המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
לא מאוד חכמים, גם לפני שנים...
מפלי ויקטוריה נמצאים בגבול שבין זמביה וזימבבואה. לפני שנים נסעתי לטייל שם והייתי צריך לבחור - לטוס ולשהות במלון בזמביה או בזימבבואה... מה מסתבר? זמביה דרשה ויזה בעוד שזימבבואה מכניסה כל תייר (בשמחה, תמורת תשלום קטן בשדה התעופה) בלי שנדרשת ויזה מראש. קל לנחש לאיזה ארץ מגיעים התיירים (וכספם). אגב, כיום באיחור, גם זמביה מתנהגת כך.
מי שמתפלל , כידוע מצליח מאוד  |  17.10.15
6.
ימנים עלובים, זה יקרה כאן כי כל הכסף הולך לשטחים
שדדו את המדינה הימנים האשכנזים ולא השאירו כלום למזרחים. אבל המזרחים ממשיכים לבחור באותם מנהיגים ימנים משחיים כמו בנט המולטי מליונר מרעננה ואריאל השר לעינייני כלום שטיפס על הר הבית והביא עלינו את האסונות האחרונים. השר לעינייני כלום איש הימין הקיצוני ההזוי הביא עלינו את מחירי הפירות והירקות הגבוהים מאוד. ושוב, מי נדפק ? המזרחים שהם החלשים בחברה. ומי הרוויח ? שוב אותם ימנים עשירים מהשטחים כי שוב זורם לשם כסף. ולמה זה יקרה לישראל כמו זמביה ? כי מנהיגנו הדגול ירום הודו ביבי שנולד במרוקו בונה טירה ענקית ב 650 מליון שקל. ולמי לא נשאר ? שוב ליהודים המזרחים.
יאב , קרית שמונה  |  17.10.15
לכל התגובות