אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אובר: המשקיעים לוחצים, אך אנחנו לא ממהרים לבורסה צילום: yahoo

מנכ"ל אובר: המשקיעים לוחצים, אך אנחנו לא ממהרים לבורסה

טראוויס קלאניק הסביר כי למרות נסיונות שכנוע מצד מארק צוקרברג ומשקיעים בולטים בעמק הסיליקון, החברה לא מתכננת להנפיק בעתיד הקרוב. "אנחנו עדיין צריכים להתבגר כחברה", אמר

21.10.2015, 10:23 | נמרוד צוק
מנכ"ל אובר מכחיש את הדיווחים לפיהם החברה הולכת להנפקה: "אנחנו עדיין צריכים להתבגר כחברה, אנחנו כרגע כמו ילדים בחטיבת הביניים, והאנשים שמצפים שנצא עכשיו לבורסה אומרים לנו שאנחנו צריכים ללכת מחר למסיבת הסיום של התיכון. זה מוקדם מדי, תנו לנו כמה שנים", אמר אמש טרוויס קלאניק בכנס של הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

קלאניק אמר את הדברים כתגובה לאמירה של המשקיע הנודע ביל גארליי מוקדם יותר במהלך הכנס, שהצהיר כי להמתין עם הנפקה היתה העצה הגרועה ביותר שאפשר לתת לחברות בעמק הסיליקון. לדברי קלאניק, הן גארליי והן מארק צוקרברג לחצו עליו באופן אישי להאיץ את תהליך היציאה לבורסה.

טראוויס קלניק, מנכ"ל אובר, צילום: בלומברג טראוויס קלניק, מנכ"ל אובר | צילום: בלומברג טראוויס קלניק, מנכ"ל אובר, צילום: בלומברג

"בעבר היית צריך ללכת לבורסה כדי להשיג את המימון שנדרש כדי להצליח להגיע לשוק עם המוצר שלך, אבל היום ניתן להשיג הרבה יותר כסף ממשקיעים פרטיים, כך שהצד הזה של הנפקה כבר לא קיים עבורנו", הוא אמר. עד כה גייסה אובר יותר מ-5 מיליארד דולר מקרנות הון סיכון ומשקיעים פרטיים.

ההערכות כי אובר בדרך המהירה לבורסה התבססו בין היתר על מצגת משקיעים פנימית של החברה שהודלפה לרויטרס, בה נכתב כי החברה מתכננת הנפקה בשנתיים הקרובות, כמו גם על התבטאויות של בכירי החברה על כוונתם להנפיק את הזרוע הסינית של אובר בשוק המניות הסיני.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות