אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל ירידת תעריפי החשמל: מחירי המים צפויים לרדת ב-3% בתחילת 2016 צילום: צפריר אביוב

בשל ירידת תעריפי החשמל: מחירי המים צפויים לרדת ב-3% בתחילת 2016

ההוזלה צפויה לקבל את אישור מועצת רשות המים. הסיבה - תעריף החשמל ירד בחודש שעבר ב-6.2% ומכיוון שמתקני ההתפלה הם צרכני חשמל כבדים, הירידה בעלויות התפעול מתגלגלת גם לכיסם של האזרחים

23.10.2015, 14:22 | ליאור גוטמן

מועצת רשות המים צפויה להכריז בישיבתה הקרובה על הפחתה של כ-3% בתעריפי המים. כך על פי הודעת הרשות מהיום (שישי). ההפחתה צפויה להרנס לתוקפה בתחילת ינואר 2016 ולאחר אישור מועצת הרשות.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שפורסם החודש בכלכליסט, המהלך היה מחויב המציאות וזאת כיוון שתעריף החשמל ירד בספטמבר האחרון בכ-6.2%. מאחר ומתקני ההתפלה הם צרכנים כבדים של חשמל, הוזלת עלויות התפעול שלהם אמורה להתגלגל בסופו של יום גם לכיסם של האזרחים.

מתקן התפלה בחדרה, צילום: חברת מור דגן מתקן התפלה בחדרה | צילום: חברת מור דגן מתקן התפלה בחדרה, צילום: חברת מור דגן

ברשות המים מציינים שההוזלה הצפויה נובעת גם מהתייעלות בתאגידי המים ולמרות צריכת מים גבוהה יחסית. לפי נתוני רשות המים, התעריף הנוכחי, שנקבע ביולי 2015, הוא 7.96 שקל למ"ק למכסת הצריכה הראשונה (עד 7 מ"ק לאדם) ו־12.82 שקל למ"ק למכסת צריכה גדולה ממנה

במידה וההוזלה בתעריפי המים תאושר, החסכון המצטבר עבור אזרחי ישראל יגיע לכ-20% בתקופה של כשנתיים. כזכור, במהלך 2014 הוזלו תעריפי החשמל בכ-5.5% ואילו בינואר 2015 נרשמה ירידה נוספת של כ-10%.

"אני מברך על ההפחתה במחירי המים. משק המים בישראל צריך להמשיך ולהתייעל, כדי לספק לציבור הרחב מים איכותיים במחירים סבירים בסביבה המדברית למחצה של המזרח התיכון", אמר שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, ד"ר יובל שטייניץ. מנהל רשות המים ויו"ר המועצה, אלכסנדר קושניר, הוסיף שהוא משוכנע שגם בשנה הבאה תקודם התייעלות נוספות של כל הגורמים במשק המים כדי להביא להקטנה נוספת של התעריף לצרכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
מחיר המים צריך להיות לא יותר משני שקלים לקו"ב כמו העלות של המים
מחיר המים צריך להיות לא יותר משני שקלים לקו"ב בהתאם לעלות של המים. זהו המחיר שמשלמים לחברות המתפילות את המים. מים זה מוצר בסיסי אבל באמת ולכן המדינה לא צריכה להוויח עליו. מי שעשה על הציבור העירוני קופה הם החקלאים שמקבלים את המים ב 0.7 ש"ח לקו"ב ומי שמשלם את ההפרש זה הציבור העירוני. הזקנה שחיה מביטוח לאומי משלמת 9 ש"ח לקוב, בעוד החקלאים עם הלובי החזק ובעלי גינות פרטיות ענקיות חוגגים עליהם. עוד דבר מוזר ולא הגיוני, מעל 7 קוב לאדם משלמים 13 ש"ח לקוב, מה הסיבה, הרי לפי הכתבה מים לא חסרים וגם על מחיר של 8 ש"ח לקוב מרוויחים 400% אז למה למנוע את הרווח למקורות או לגוף אחר ששודד את האזרח ללא הגנה? הלו כחלון איפה אתה?
דוד , ראשון  |  23.10.15