אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפרק: אין בחשבונות קרן קלע או חברת רוביקון יתרה כספית כלשהי צילום: אוראל כהן

המפרק: אין בחשבונות קרן קלע או חברת רוביקון יתרה כספית כלשהי

בית המשפט נעתר לבקשתו של המפרק הזמני של קרן קלע חבר ונתן צו פירוק גם לחברת השליטה בה - רוביקון, זאת לאחר שקיבל את טענת המפרק כי לא ניתן להפריד בין פעילות החברות הנשלטות בידי אמיר ברמלי

25.10.2015, 14:39 | זוהר שחר לוי

בית המשפט נתן צו פירוק זמני לחברת רוביקון שבשליטת אמיר ברמלי, זאת בהתאם לבקשתו של עו"ד ארז חבר, המפרק הזמני שמונה לקרן קלע העומדת בלב חקירה של רשות ני"ע בחשד להונאת משקיעים. הבוקר (א') הגיש חבר בקשה להרחיב את צו הפירוק שניתן לקרן קלע  גם לחברת השליטה בה - רוביקון, זאת בהסכמת בעליה, אמיר ברמלי, ולאחר שהתברר שלא ניתן להפריד בין פעילות החברות.

קראו עוד בכלכליסט

צו הפירוק ניתן לחברה לאחר תחילת חקירת רשות ני"ע מחודש מרץ במסגרתה נבדקים החשדות כי ברמלי עשה שימוש פרטי בכספי משקעי קרן קלע ללא ידיעתם, בין היתר לצורך מתן הלוואות לחברות הקשורות אליו כגון רוביקון המשקיעה בתחומים שונים כגון נדל"ן, הלוואות, מחזור אשפה ומסעדות. לפי הדו"ח הראשון שהגיש עו"ד ארז חבר שותף במשרד עמית, פולק מטלון, ברמלי משתף פעולה כנדרש עם המפרק הזמני.

המפרק הזמני מציין כי שתי החברות, קרן קלע ורוביקון, נשלטות על ידי ברמלי וכי הקרן "קשורה בעבותות לחברת רוביקון, הן בפעילותה, הן בזהות עובדיה ומנהליה". לדבריו, "קם צורך ברור ודחוף לאחד את הפעולות בתיק הפירוק לשתי החברות וכלל נכסיהן ומשהסכים לכך בעל השליטה, הרי שאין כל מניעה ליתן צו כמבוקש".

ברמלי. משתף פעולה, צילום: נמרוד גליקמן ברמלי. משתף פעולה | צילום: נמרוד גליקמן ברמלי. משתף פעולה, צילום: נמרוד גליקמן

עוד מצוין כי מבדיקות ראשוניות של המפרק הזמני עולה כי לצורך תפעול קרן קלע יש לפעול במיידית למימוש חלק מהנכסים של רוביקון ובמיוחד כיוון שלטענת בעל השליטה, אין בחשבונות הקרן או חברת רוביקון יתרה כספית כלשהי. "המצב הכספי", נכתב, "מחייב מציאת פתרונות ללא דיחוי למימון התפעול השוטף של החברה, על מנת לאפשר את ניהול הנכסים ומניעת פגיעה כלשהי בהם. המפרק הזמני שוקד על מציאת פיתרון למימון ביניים וכן להכנת תוכנית עסקית להפעלת החברה תוך צמצום דרסטי בהוצאותיה".

מטעם אמיר ברמלי נמסר הבוקר: "בבקשה שהוגשה כתב עו"ד חבר כי ברמלי משתף עמו פעולה באופן מלא והוסיף כי מבדיקה ראשונית עולה שקבוצת רוביקון מחזיקה בעשרות נכסים ריאלים ופיננסיים. ברמלי ציין כי "עובדי רוביקון ואני פועלים המלוא המרץ להחזיר את המצב לשגרה ולהשיב את מלוא כספי המשקיעים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
מתארגנת קבוצה משקיעים המונה עשרות אנשים
לכל משקיעי קרן קלע ו\או אחת החברות האחרות של קבוצת רוביקון - אנחנו קבוצה של כמה עשרות משקיעים, שעובדים עם עו"ד יניב מור ורוצים לצרף כמה שיותר משקיעים, על מנת ליצור עמדה אחידה מול כל הגורמים. מוזמנים ליצור קשר במייל: kerenkelag@gmail.com בבקשה להשאיר טלפון וכתובת מייל, על מנת שנוכל ליצור קשר בהקדם ולהמשיך לפעול במהרה.
oz  |  27.10.15
13.
ל-11
תגיד אתה באמת תמים או שאתה רק עושה את עצמך? לידיעתך, פירמידה מתאפיינת בכך שהמשקיעים כן מקבלים את הריביות המובטחות להם ואפילו לאורך זמן עד שסה"כ המשקיעים החדשים אינם מסוגלים "לפרנס" עוד את הריביות של הכמות הגדולה של המשקיעים שגויסו כבר. אז כל הפירמידה מתמוטטת בבת אחד כבניין קלפים ! כספי המשקעים במקרה הנוכחי אשר במוצהר ועל פי החוזה יועדו למתן בטחונות של עד 72 שעות, היו אמורים להיות נזילים כל כולם וזאת בהתראה קצרה ביותר ! האמנם כך היה הדבר ? לאן נעלם הכסף ? איפה הם הכיסים "העמוקים" של מר ברמלי כפי שטענו נציגיו ? המסקנה היא אחת ויחידה. החוצפה והשקר הם הם המאפיינים הבולטים של מר ברמלי "והעסק" שהוא בנה הקרוי "קרן קלע". עוד פירמידה בנוף הישראלי.
אבי , קריות  |  25.10.15
12.
ביקשתי הרבה לפני הסיבוך עם הרשות את הכסף
ולא קיבלתי!!! הבנאדם הזה נוכל סידרתי, שקרן מקצועי! עוד הרבה לפני שהסתבך רימה אותי במשיכת הכספים ועכשיו כמו כולם, כנראה שהלך הכסף... שיפסיקו כל המליצי יושר עליו, הוא שיקר הן לרשות, הן למשקיעים והן בתקשורת והשיא בעדותו בבית משפט מחוזי!!! כאשר אמר שיש לו יכולת לשלם והקרן ברת פרעון. חלס שלך לכלא שם מקומו!
א.נ  |  25.10.15
לכל התגובות