אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרקס בדיון על העדפת מוצרים מההתנחלויות; ח"כים מהשמאל יצאו

קרקס בדיון על העדפת מוצרים מההתנחלויות; ח"כים מהשמאל יצאו

יו"ר ועדת הכנסת דוד ביטן האשים את ח"כ איילת נחמיאס-ורבין שהיא מדברת אל מתפקדי העבודה הערבים, ואילו נחמיאס-ורבין השיבה לו שהוא לא פונה אל מתפקדי הליכוד בפריפריה

26.10.2015, 12:31 | רוני זינגר

דיון מלא צעקות והפרחת סיסמאות התקיים הבוקר (ב') בוועדת הכנסת, בהצעה לחייב את מכרזי הכנסת בהעדפת תוצרת מההתנחלויות. את ההצעה הביא יו"ר ועדת הכנסת דוד ביטן מהליכוד, שהבוקר (ב') הודיע כי להצעתו יצרף גם העדפה של תוצרת מירושלים, הנגב והגליל.

"אנחנו מציעים לתת העדפה של 25% בכל מכרז שהכנסת תעשה. כי זו לא פוליטיקה אלא חובה מוסרית לעמוד לימין אזרחינו", אמר יו"ר הוועדה ביטן.

כצפוי הדיון הפך עד מהרה לדיון צעקות בין חברי כנסת. ביטן התווכח עם ח"כ איילת נחמיאס-ורבין מהמחנה הציוני מי משניהם מדבר יותר אל מתפקדיו - ביטן האשים את נחמיאס-ורבין שהיא מדברת אל מתפקדי העבודה הערבים, ואילו נחמיאס-ורבין השיבה שביטן לא פונה אל מתפקדי הליכוד בפריפריה.

ח"כ דוד ביטן, יו"ר ועדת הכנסת, צילום: צביקה טישלר ח"כ דוד ביטן, יו"ר ועדת הכנסת | צילום: צביקה טישלר ח"כ דוד ביטן, יו"ר ועדת הכנסת, צילום: צביקה טישלר

ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הציוני

העירה לשניים כי הדיון לא מכבד אותם שכן הם נבחרי ציבור המייצגים את כולם, ובכך העירה את ח"כ אורן חזן מהליכוד שהחל לצעוק "תשבי בשקט" ו"מי את, בטח לא יעל גרמן שתגיד לי לשתוק". ואחר כך המשיך בצעקות לעבר ח"כ באסל גאטס מהרשימה המשותפת שהוא חצוף. הוויכוח הפך לצעקות רמות והיו"ר ביטן החליט להוציא החוצה את שפיר ונחמיאס-ורבין יצאה ביוזמתה בעקבותיה.

הדיון המהותי התקיים בשולי הדברים. "זה דיון פוליטי. כל דבר שהוא בעד אוכולסייה מסוימת פוגע באחרים", אמר ח"כ דוד ילין מיש עתיד, שהקדים וסיפר בהרחבה על אהבתו הרבה להתנחלויות. "דקירות סכין זה פחות כואב מפצמ"ר בעוטף?", קרא לעברו חזן. "אתה לא מגיע לקרסוליים של המפא"יניק הכי קטן", ענה לו ילין וחזן השיב: "כמה שחצנות. אתם הכי טובים". ילין השיב, "אני מתבייש בחבר כנסת הזה, אותו היית צריך להוציא, לא את מי שהוצאת באמת. אז מה אם הוא ליכודניק".

"מה אתם מתייחסים ברצינות לדיון הזה?", התפלא ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני, "שום דבר פה לא יקרה בפועל. זה סתם דיון".

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
המשיכו לחלום
יש אנשים הזויים שחולמים אולי הדרך שלהם תיקבע,הבעייה העיקרית שהם לא מעקלים עדיין שהבחירות התקיימו מזמן ודרכם פשטה רגל וכשלה בבחירות ויש מי ששולט ויש מי שמחליט ,ואם אני לא טועה,זה לא הם.אז כנסו לבונקר לשנים רבות ככל שתזבלו יותר כך תתרחקו מהשליטה במוקדי הכוח.
גקי  |  26.10.15