אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדים בעלי ותק של עד 4 שנים יקבלו עוד 2 ימי חופשה צילום: שאטרסטוק

עובדים בעלי ותק של עד 4 שנים יקבלו עוד 2 ימי חופשה

מיולי 2016 יועלה מינימום ימי החופשה במשק ל-11 ימים ומינואר 2017 מינימום ימי חופשה במשק יעלה ל-12 ימים. קדמה להסכם הצעת החוק של ח"כ רחל עזריה בה הוצע בתחילה להגדיל ב-5 ימים ובסופו של דבר ההצעה עברה בוועדת השרים עם פשרה של הגדלה ביומיים בלבד

29.10.2015, 14:30 | מיקי פלד

כל העובדים במשק יקבלו 2 ימי חופש נוספים, כך סוכם היום (ה') בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש. השניים חתמו היום בלשכתו של שר הכלכלה אריה דרעי על ההסכם בנושא, ודרעי הבטיח כי יחתום על צו שירחיב אותו על כלל המועסקים במשק.

על פי ההסכם, החל מיולי 2016 יועלה מינימום ימי החופשה במשק ל-11 ימים ומינואר 2017 מינימום ימי חופשה במשק יעלה ל-12 ימים. כיום מינימום ימי החופשה לעובדים בעלי ותק של שנה עד 4 עומד על 10 ימים עבור שבוע עבודה של חמישה ימים (לא כולל יום שישי ושבת) ו-12 ימים עבור שבוע עבודה של 6 ימים (כנ"ל).

בהתאם להסכם החדש, עובדים בעלי ותק של עד שנתיים ייהנו מתוספת של 2 ימי חופשה נוספים בשנה על חשבון המעסיק ועובדים בעלי ותק של 4-3 שנים ייהנו מיום חופשה נוסף על חשבון המעסיק. עובדים בעלי ותק של חמש שנים ומעלה יישארו עם מספר ימי החופשה הקיים, העומד על 12.

ח"כ רחל עזריה. הגישה הצעת חוק, צילום: אלכס קולומויסקי  ח"כ רחל עזריה. הגישה הצעת חוק | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ רחל עזריה. הגישה הצעת חוק, צילום: אלכס קולומויסקי

ההסכם מגיע בתגובה להצעת החוק של ח"כ רחל עזריה (כולנו) בה הוצע להעלות את מספר ימי החופשה המינימאליים בחמישה ימים בשנה לעובדים בעלי ותק של עד 4 שנים. ההצעה עברה בסופו של דבר בוועדת השרים עם פשרה של הגדלה ביומיים בלבד.

ח"כ עזריה אמרה כי זהו צעד ראשון וחשוב לקראת התאמת מספר מינימום ימי החופשה לזה שקיים בOECD, העומד על 15-20 ימים. אני מברכת על הצטרפותם של המעסיקים וההסתדרות ליוזמה להגדיל את מספר המינימום של ימי החופשה לעובדים. לעובדים במשק היום מגיע לקבל את אותם תנאים שהחוק נתן להוריהם וההתאמה הזו מתבקשת. כלכלנים רואים קשר ישיר בין רווחת עובד לבין פריון, לכן הגדלת ימי החופשה יטיב עם המשק כולו". 

מימין: שרגא ברוש, אריה דרעי, אבי ניסנקורן. הסכם על הוספת ימי חופשה, צילום: ישראל סאן מימין: שרגא ברוש, אריה דרעי, אבי ניסנקורן. הסכם על הוספת ימי חופשה | צילום: ישראל סאן מימין: שרגא ברוש, אריה דרעי, אבי ניסנקורן. הסכם על הוספת ימי חופשה, צילום: ישראל סאן

ניסנקורן אמר היום כי "בהמשך להצעת החוק שהעלתה ח"כ רחל עזריה ובמסגרת הצעדים שמובילה ההסתדרות לשיפור רווחת העובדים, ראיתי לנכון לקדם את היוזמה ולפעול למען השגת הסכמה רחבה מול המעסיקים. מהלך משמעותי כמו הגדלת ימי חופשה לעובדים, לא יכול להישען על חקיקה חד-צדדית בלבד. אני מודה לנשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, שרגא ברוש, על כך שנענה לשיתוף הפעולה והיה לשותף חשוב להגשמת המטרה. תודה משמעותית מגיעה גם לשר הכלכלה אריה דרעי על כך שמאז כניסתו לתפקיד, העניק רוח גבית להידברות בין ההסתדרות לבין המעסיקים, מתוך רצון אמיתי לחזק את האנשים השקופים".

ברוש הוסיף: "זהו מענה לנושא חשוב המיטיב בעיקר עם העובדים החלשים ביותר שנקלטים לעבודה במשק. ההסכם מסמל את תפיסתנו הבסיסית, כי יחסי העבודה במשק הישראלי, צריכים להיות מונהגים בשיתוף פעולה על ידי ההסתדרות וארגוני המעסיקים, בהתחשב במגבלות הפריון והצמיחה שהמשק מצוי בהם בימים אלו".

דרעי הצטרף לברכות ואמר כי "מדובר בתיקון עוול היסטורי ומרגע כניסתי למשרד הכלכלה פעלתי מול ההסתדרות והמעסיקים במטרה להגדיל את מספר ימי החופשה לעובדים. אנחנו מכניסים הטבה נוספת לאדם העובד ואני מאמין כי הדרך הנכונה לדאוג לעובדים היא בהידברות".

בנוסף, דווח כי בהמשך להסכם קודם בין ההסתדרות למעסיקים, ובכפוף להסכם הקואליציוני של ש"ס, מעלה השר דרעי ביום ראשון הקרוב לממשלה לאישור את תיקון שכר מינימום אשר יעלה את שכר המינימום ל-5,300 שקל בחודש החל משנת 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
מתנות עולות לנו ביוקר.
אם אני כשכיר רוצה לפתוח עסק, העסק שלי יהיה טוב לעובדים או לא ? האם כדאי להכביד עלי או לעודד אותי? חייבים לזכור שלא כל המעסיקים הם אסם. חייבים לזכור שהממשלה (בעידוד 90% מהעם) נוגסת ללא הרף במעסיקים, רק עכשיו העלו את הפנסיה. צריך לזכור שהמעסיקים הם שמביאים את הכסף הביתה. המעסיקים הם הבת שלך, אם היא יכולה, אם יש מקום, היא תתן בלי צו של הממשלה.
אליהו , אשדוד  |  01.11.15
10.
זה לכבוד הפריון הירוד של העובד הישראלי ! ! !
העיקרון צריך להיות: כל עובד ייקח כמה ימי חופשה שהוא רוצה, אבל לא בתשלום. שיעשה את החשבון לבד. כל עובד יקבל שכר רק עבור ימים שהוא עובד. כל השאר - סידורים, מחלה, חופש, נופש, חו"ל - ללא שכר. על חשבונו. איזה כיף שאין לי עובדים שתלויים על צוארי ! ! !
ידעיה הפניני  |  29.10.15
לכל התגובות