אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליכלכו? ב. יאיר קיבלה קנס של 2.3 מיליון יורו בפרויקט בבודפשט צילום: עמית שעל

ליכלכו? ב. יאיר קיבלה קנס של 2.3 מיליון יורו בפרויקט בבודפשט

החברה קיבלה את הקנס בגלל "פריקת עודפי עפר באזורים שלכאורה אינם מורשים לכך". החברה מדווחת כי יחד עם הקנס הוטלו עיקולים על חשבונות הבנק של הפרויקט

03.11.2015, 13:40 | גיל קליאן

חברת הנדל"ן ב. יאיר שבשליטת יאיר ביטון דיווחה היום (ג') על קבלת קנס מינהלי של 2.3 מיליון יורו על פרויקט שלה בבודפשט.

קראו עוד בכלכליסט

החברה קיבלה את הקנס בגלל "פריקת עודפי עפר באזורים שלכאורה אינם מורשים לכך". מדובר בפרויקט בשם Sidi Angel ברובע 13 בעיר בודפשט שבהונגריה. הפרויקט נבנה על ידי חברה בת בבעלות מלאה של ב. יאיר. החברה מדווחת כי יחד עם הקנס הוטלו עיקולים על חשבונות הבנק של החברה בת.

החברה טוענת כי קבלן המשנה שביצע את עבודות העפר טוען כי הן בוצעו כדין, אך מסרב להעביר הוכחות על כך לחברה.  החברה דיווחה כי "לעמדת חברת הבת, על פי מידע שנמסר לה על ידי קבלן עבודות העפר של הפרויקט, פריקת עודפי העפר כאמור נעשתה בהתאם לאישורים שקיבל קבלן המשנה ואשר מצויים בידיו, אולם נכון למועד הדיווח המיידי, הקבלן האמור, אשר שימש כקבלן משנה של הקבלן הראשי של הפרויקט, מסרב להעבירם לידי חברת הבת בשל טענות בדבר חוב שלא שולם לו לכאורה".

עוד דיווחה כי "לקבלן הראשי לשעבר מונה כונס נכסים ולפיכך חברת הבת הגיעה עמו בעבר להסכמה על גמר חשבון והתקשרה עם קבלן ראשי חדש לפרויקט. נכון למועד הדיווח המיידי, חברת הבת הגישה השגה על הקנס למשרד לאיכות הסביבה וכן היא בוחנת את צעדיה בקשר עם טענותיו של קבלן המשנה".

יאיר ביטון עומד בפני כתב אישום, בו הוא מואשם בשלל עבירות, מאחזקת נשק ללא רישיון ועד מימון ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל באמצעות החברה הציבורית. ביטון מכחיש את האישומים.

יאיר ביטון, צילום: אוהד צויגנברג יאיר ביטון | צילום: אוהד צויגנברג יאיר ביטון, צילום: אוהד צויגנברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות