אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת ב. יאיר: הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד בעל השליטה יאיר ביטון צילום: עמית שאבי

פרשת ב. יאיר: הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד בעל השליטה יאיר ביטון

העבירות שבהן מואשם ביטון הן עבירות מרמה, מס והלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים עבור ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל

03.09.2015, 21:01 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

הפרקליטות החליטה להעמיד לדין את יאיר ביטון, בעל השליטה בחברת הנדל"ן הציבורית ב.יאיר, בעבירות של מרמה, מס והלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים עבור ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל.

קראו עוד בכלכליסט

במרץ האחרון זימנה פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) את ביטון ומעורבים נוספים, בהם יצחק אברג'יל, לשימוע לפני הגשת כתב אישום. מדובר בחקירה שנוהלה בשיתוף של יחידת יהלום ברשות המסים ולהב 433 שנחשפה במאי 2014. היום (ה') מסרו נציגי הפרקליטות לבא כוחו של ביטון כי לאחר השימוע הוחלט על הגשת כתב אישום נגדו.

יאיר ביטון, צילום: אוהד צויגנברג יאיר ביטון | צילום: אוהד צויגנברג יאיר ביטון, צילום: אוהד צויגנברג

במרכז הפרשה החשד כי דרך החברה הציבורית ב. יאיר הולבנו כספים בהיקף של 60 מיליון שקל עבור ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל. לפי החשד במשטרה, החשודים, כולל אברג'יל, קשרו קשר להקמת חברת הקבלן גן רווה והעבירו אליה כספים מחברת ב.יאיר הציבורית. הכספים, כך נטען, לא עברו למי שהיה צריך לקבל אותם ובמקביל, על פי החשד, הוכנסו לגן רווה כספי הלוואות מגורמים לא מזוהים.

בדצמבר האחרון הודיעה המשטרה על המלצתה להעמיד לדין את ביטון וכן את בעלי החברה הקבלנית גן רווה, שמעון בלולו וניסים פינס. עוד המליצה המשטרה להעמיד לדין גורמים הקשורים לארגון הפשיעה של אברג'יל, בהם אברג'יל עצמו. יחד עם זאת הודיעה המשטרה כי לא נמצאה תשתית ראייתית נגד החברות עצמן.

פרשת ב.יאיר עלתה לכותרות פעם נוספת במסגרת פרשת רונאל פישר, שגם בה הואשם ביטון. לפי כתב האישום שהוגש נגדו לפני מספר חודשים, קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה הדליף פרטים רגישים מחקירת המשטרה של ב.יאיר לביטון - דבר ששיבש את החקירה.

אישום גם נגד ב.יאיר ייזום ובנייה

הפרקליטות הודיעה היום במקביל לחברת ב.יאיר ייזום ובנייה, חברה בת של ב.יאיר שזומנה לשימוע בפרשה, על קבלת חלק מטענותיה. על פי הודעת החברה לבורסה, שמיוצגת על ידי עוה"ד רותי ליטבק ומוטי לזר, נגד החברה יוגש כתב אישום על עבירות בנייה ללא היתר ולא על עבירות מס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות