אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: רוביקון וקלע יפעלו למכור נכסים כדי לפרוע חובות צילום: אוראל כהן

ביהמ"ש: רוביקון וקלע יפעלו למכור נכסים כדי לפרוע חובות

כך הורה השופט איתן אורנשטיין, במסגרת הליך הפירוק הזמני של החברות שבשליטת אמיר ברמלי שלהן חובות בהיקף של 296 מיליון שקלים. נכסים שמצבים המשפטי לא ברור הוחרגו מההחלטה

04.11.2015, 10:07 | תומר גנון

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין, אישר למפרק הזמני של קבוצת רוביקון וקרן קלע, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית, פולק מטלון, לקבל הצעות לרכישת נכסי החברה שבשליטת אמיר ברמלי אשר חייבת למשקיעים 296 מיליון שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

אמיר ברמלי, צילום: נמרוד גליקמן אמיר ברמלי | צילום: נמרוד גליקמן אמיר ברמלי, צילום: נמרוד גליקמן

השופט החריג מהחלטתו שני פרויקטים שמצבם המשפטי לא ברור דיו - הלוואות שנתנה רוביקון לפרויקט הנדל"ן גלים גלים באשקלון ופרויקט הנדל"ן עמוס בת"א אשר עברו איגו"ח. כלומר, הלוואות שהסיכון בהן נמכר למשקיעים. כפי שעלה אתמול במהלך דיון שהתקיים אצל אורנשטיין, במקרה של הפרויקט ברחוב עמוס ברמלי גייס ממשקיעים כספים על סמך הלוואה שלא נתן במלואה.

השאלה המשמעותית כרגע עבור מאות המשקיעים היא מה השווי שבו ניתן למכור את תיק הנכסים של רוביקון וקלע. על פי דו"ח המפרק, מדובר בתיקי הלוואות עם תאריכי פירעון שונים, נכסי נדל"ן וחברות שונות שבחלקן אין כלל פעילות. באופן טבעי בעת מכירה במסגרת הליך פירוק שנעשת בלחץ, השווי הריאלי של הנכסים הלאה, ששווים המלא גם ככה לא ברור דיו, יורד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות