אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כ־30 רשויות מקומיות יפתחו היום בשביתה לאישור מפת הטבות המס של גפני צילום: נמרוד גליקמן

כ־30 רשויות מקומיות יפתחו היום בשביתה לאישור מפת הטבות המס של גפני

מפת ההטבות גובשה בוועדת הכספים והעלתה את כלל היישובים שיהנו מההטבה מ-180 ל-403. המפה נגנזה לאור מחאת מספר רשויות על פגיעה בהטבות להן הם זוכים כיום

09.11.2015, 08:04 | רוני זינגר ועמרי מילמן

לא פחות מ־30 רשויות מקומיות יפתחו הבוקר בשביתה במסגרת המאבק להחזרת מפת הטבות המס המקורית שגובשה בוועדת הכספים. ראשי הרשויות ובהם כרמיאל, בית שאן, ערד, טבריה, צפת, ומועצות אזוריות כערבה תיכונה, מגילות, גליל עליון ועוד - פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה להחזיר את המפה לקודמתה זאת בשל הפחתה בשיעורי ההטבות ליישובים שנהנו מהן עד כה כתוצאה מתוכנית האוצר. ראשי הרשויות השתתפו בחודש האחרון בדיונים לגיבוש מפת הטבות המס, שתקצובה עומד על כמיליארד וחצי שקלים, אך ברגע האחרון הדיונים נבלמו לאחר שמספר ראשי ערים כעכו ונהריה פתחו במחאה על פגיעה מסוימת באחוזי ההטבה שלהם זוכים תושבי עריהם.

קראו עוד בכלכליסט

משה גפני, צילום: עומר מסינגר משה גפני | צילום: עומר מסינגר משה גפני, צילום: עומר מסינגר

בלשכת ראש הממשלה הופעל לאחרונה לחץ פוליטי כבד שהביא לכך שנתניהו ביקש מיו"ר ועדת הכספים משה גפני לפתוח את המפה ולהכניס אליה עוד מספר רשויות שבראשן עומדים ראשי עיר מהליכוד. גפני מצדו סירב לכך והודיע כי לא יעסוק עוד בנושא הטבות המס. הזמן הדוחק - יש להכניס את הנושא לחוק ההסדרים עוד השבוע אחרת הוא לא יקודם - הביא את 30 ראשי הרשויות שהמתינו לאישור המתווה להודיע על מחאה משלהם, מחאת נגד לעכו ונהריה שכבר מחו בשבוע שעבר.

בסביבת גפני הביעו תרעומת על אותם ראשי ערים שמנסים לדאוג לעצמם ולא לדאוג לכלל הפריפריה, שכן המתווה המוצע אמור להוסיף יותר ‭200־מ‬ ישובים חדשים לרשימת מקבלי ההטבות, ובמקביל להפחית באחוזים בודדים את ההטבות בחלק מהישובים שזכאים להן היום. אותם גורמים טוענים כי היחידים שעושים "בעיות" בקידום המתווה הם למעשה הליכודניקים.

במכתב משותף שכתבו ראשי הרשויות לנתניהו נאמר: ״קבל את ההחלטה הציונית הצודקת והמתבקשת..זוהי שעתה של מנהיגות הרואה את התמונה השלמה…חזור בך מהחלטתך להקפיא את הטבות המס...לא ייתכן כי שיקולים פוליטיים יגברו על האינטרס הלאומי״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות