אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר מאיים לגרור את גולן טלקום לבית המשפט צילום: אוראל כהן

האוצר מאיים לגרור את גולן טלקום לבית המשפט

באוצר הבהירו אתמול שהמאבק שלהם בעסקת המיזוג בין סלקום לגולן טלקום יתנהל בשני אפיקים: פנייה לביהמ"ש בטענה שהמיזוג מפר את המכרז שבו זכתה גולן, ושבו נקבע שהתדרים יימסרו רק למפעיל חדש; והתנגדות לעסקה בוועדה לצמצום הריכוזיות

11.11.2015, 07:09 | תומר גנון

משרד האוצר מתכוון לנסות לחסום את עסקת המיזוג בין סלקום לגולן טלקום בטענה כי מדובר בהפרת תנאי המכרז למפעיל סלולרי דור 3 חדש מיולי 2011, שבו הוקצו תדרים וניתן הרישיון לגולן. כך עלה אתמול מדבריה של סגנית הממונה על התקציבים שירה גרינברג בדיון בנושא בוועדת הכלכלה.

אפיק נוסף שבו יפעל האוצר, לדברי גרינברג, הוא הוועדה לצמצום הריכוזיות — שבה הוא חבר — ומשום כך החוק מחייב את משרד התקשורת להיוועץ בה לצורך אישור העסקה.

קראו עוד בכלכליסט

את המכרז שבו זכתה גולן ניסחה ועדת מכרזים משותפת למשרדי התקשורת והאוצר, והיא מונתה במאי 2009 בידי שר התקשורת דאז משה כחלון כדי להעניק רישיון למתן שירותי רט"ן (רדיו וטלפון נייד) ולהקצות תדרי דור 3 למפעיל סלולרי חדש. אחד מתנאי המכרז היה איסור על סלקום, פלאפון ופרטנר מלהשתתף בו. "תכלית המכרז היתה הכנסה של שחקן חדש שיחולל תחרות בשוק", אומר גורם באוצר, "המשרד בוחן בימים אלה את המשמעות המשפטית של סטייה מתכלית המכרז, ויפעל בהתאם מול הגורמים הרלבנטיים".

הדרך שבה יכול האוצר לפעול כדי לחסום את העסקה היא לאיים על משרד התקשורת והחברות שיגרור אותן לבית המשפט אם המיזוג יתבצע, בטענה להפרת תנאי המכרז. זאת משום שלטענתו גולן מעבירה לכאורה רישיון ותדרים שזכתה בהם במכרז למי שהיה מנוע מלהשתתף בו.

מנגד, אין כל ודאות שבית המשפט יקבל את הטענות של האוצר בנושא. גם התערבות באמצעות הוועדה לצמצום הריכוזיות אינה מובנת מאליה. זאת משום שעדיין לא ברור אם למשרד התקשורת יש בכלל חובה חוקית להיוועץ בה לאישור העסקה. עקרונית, רישיון הרט"ן של גולן מוגדר בחוק הריכוזיות כתשתית מדינה חיונית, שהקצאה שלה מחייבת להיוועץ בוועדה. אלא שבמקרה של מיזוג בין סלקום לגולן טלקום, לכל היותר ידובר בהעברת רישיון ולא במתן רישיון חדש — כך שאין ודאות חד־משמעית כי ישנה חובת היוועצות בוועדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
ההתלהמות כלפי ביבי ומנכ"ל מ.התקשורת =אסטרטגיה של הנוכל מיכאל גולן להצטייר כצדיק.
כל הכבוד למנכ"ל מר פילבר ולשר התקשורת מר ביבי נתניהו . אף1 לא הבטיח לגולן טלקום לקבל "רכיבה" על תשתיות סלקום לעד !! אף1 לא התחייב לגולן טלקום שיקבל שיתוף רשת כאן ויהיה פטור מהשקעה בפריסת תשתיות ו/או העלות הכלכלית שלהן בהסכמי שיתוף רשת !! סוף סוף יש בעל בית בישראל !! מצמידים את גולן לקיר ומפסיקים את חגיגת האקזיט של השרלטן הצרפתי גולן כאן. משרד התקשורת הבהיר לגולן שעליו להשקיע כלכלית בתשתיות דור 3 ו/או להיות שותף 50% בהשקעה של תשתיות סלקום !! הסכם הרכיבה של גולן טלקום על תשתיות סלקום הינו במחליר מתנה אל מול ההשקעה המתבקשת בפריסת תשתיות ותחזוקתן לגולן טלקוום עצמאית כפי שגולן מחוייבים היו לעשות ללא כל קשר להגעה של 7% מסך מנויי הסלולר !! מיכאל גולן רוצה לקבל תשתיות במתנה ולהמשיך לעשות כאן סיבוב על גב סלקום והמדינה ! מיכאל גולן לא היה מעיז להתנהל בבוטות ובבריונות כזו בצרפת לעולם ! בצרפת FREE רכבת על תשתיות חברת ORANGE זמנית...ומחוייבת בפריסת תשתיות ומתנהלת מול המדינה ומשרד התקשורת בפריסת תשתיות במועדים שנקבעו לה ללא כל דיחוי וויתור מדינת צרפת. הצרפתי עם המבטא ופני המלאך תעתע בך כחלון והצליח לתחמן אותך ראשון כאן בעת חתימתו על המיכרז. מיכאל גולן לא היה כאן אלמלא לא היה מקבל הטבות ינוקא של מיליונים ואפשרות לעשות כאן אקזיט במסווה של תחרות .
מונט בלאן , פריז  |  11.11.15
לכל התגובות