אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קונים למטרה טובה

קונים למטרה טובה

שתי תערוכות מכירה שוות מתקרבות; וגם: אלכסנדר קלדר בלונדון ושרבוטים במסעדת "קיטון"

12.11.2015, 09:22 | רעות ברנע

עולם האמנות הבינלאומי רעש השבוע בעקבות מכירת ציור של מודליאני ב־170 מיליון דולר במכירה פומבית בכריסטיס, וגם אצלנו נערכים לשתי מכירות האמנות השוות של השנה. את מודליאני לא תמצאו שם, אבל את האמנים הישראלים המובילים בהחלט כן. טיפ קטן למי שבא לקנות: בואו ביום הפתיחה וכמה שיותר מוקדם, ולא — תגלו שליד רוב היצירות כבר יש נקודות אדומות.

בסוף השבוע האחרון של נובמבר תתקיים תערוכת המכירה "לחם ושושנים", שמטרתה לגייס כספים לפרויקט "נשים ועבודה" המקדם תעסוקה הוגנת של נשים ערביות. השנה יעמידו את עבודותיהם למכירה, בין היתר, מיכל נאמן, לארי אברמסון, ציבי גבע, דגנית ברסט וזויה צ'רקסקי, והמחירים צפויים לנוע בין מאות שקלים לאלפי דולרים.

פרטים: 28.11–26.11, המחלקה הרב־תחומית לאמנות שנקר, בניין עלית, ז'בוטינסקי 8 רמת גן. כניסה חופשית).

יורם קופרמינץ בלחם ושושנים יורם קופרמינץ בלחם ושושנים יורם קופרמינץ בלחם ושושנים

בחודש הבא תתקיים מכירה למען ספריית גן לוינסקי. זוהי השנה החמישית בה היא מתקיימת ורשימת האמנים המשתתפים בה טרם פורסמה, אבל אין ספק שגם פה יככבו כל השמות החמים. המכירה נחשבת אטרקטיבית בעיקר בגלל שכל העבודות בה יימכרו במחיר אחיד, 1,500 שקל.

פרטים: 19.12–18.12, מקום לאמנות קריית המלאכה, שביל המרץ 6 תל אביב. כניסה חופשית.

קלדר בטייט מודרן. במוזיאון הטייט מודרן נפתחה אתמול "Performing Sculpture", התערוכה הגדולה ביותר בבריטניה מאז ומעולם של האמריקאי אלכסנדר קלדר (1898–1976), מחשובי האמנים של המאה העשרים. קלדר נחקק בתודעה בעיקר בזכות יצירותיו הפיסוליות הקינטיות ונחשב לראשון שהכניס תנועה לאובייקטים דוממים.

אם יצירותיו נראות מוכרות, זה כנראה משום שכמה מהן הוצבו כאן בארץ, כמו פסל החוצות "הפרה" שנמצא בתלפיות בירושלים.

פרטים: עד 3 באפריל, 18 ליש"ט, www.tate.org.uk.

אלכסנדר קלדר בטייט מודרן, צילום: Calder Foundation אלכסנדר קלדר בטייט מודרן | צילום: Calder Foundation אלכסנדר קלדר בטייט מודרן, צילום: Calder Foundation

תערוכה ב"קיטון". פיסת היסטוריה ישראלית מרתקת תתגלה למי שיסעד מהשבוע הבא במסעדת "קיטון" התל־אביבית. המוסד התל־אביבי הוותיק, שמפורסם במנת החמין שלו, יחגוג 70 עם תערוכה מעבודותיהם של כמה מהאורחים הקבועים — אורי ליפשיץ, יגאל תומרקין, יחזקאל שטרייכמן ומנשה קדישמן. בתערוכה יוצגו לראשונה רישומים שנוצרו בביקוריהם במקום. לצד העבודות יוצגו ברכות, שירים, הקדשות ואפילו מכתבי אהבה שהשאירו המבקרים בספר האורחים, ויספקו מבט מבפנים על הברנז'ה של פעם.

פרטים: מ־19.11, דיזנגוף 145 תל אביב. כניסה חופשית.

יגאל תומרקין בקיטון יגאל תומרקין בקיטון יגאל תומרקין בקיטון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות