אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "למרות שהאופוזיציה הגישה 32 אלף הסתייגויות לתקציב - נעביר אותו" צילום: לשכת ראש הממשלה

נתניהו: "למרות שהאופוזיציה הגישה 32 אלף הסתייגויות לתקציב - נעביר אותו"

ראש הממשלה אמר את הדברים במליאת הכנסת בדיונים המקדימים להצבעה על תקציב המדינה המתוכננת ליום רביעי. "התקציב הוא תקציב טוב השומר על מסגרת מאקרו-כלכלית ראויה ואחראית לישראל. כחלון: "היתה כאן משימה בלתי אפשרית ועמדנו בה בהצלחה גדולה"

16.11.2015, 16:41 | רוני זינגר ועמרי מילמן

"חרף ההסתייגויות של האופוזיציה, 32,000 במספר, זה מראה שהן לא רציניות – אנחנו נעביר השבוע תקציב", כך אומר היום (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאת הכנסת שפתחה את הדיונים לקראת אישור תקציב המדינה המתוכן ליום רביעי הקרוב. 

קראו עוד בכלכליסט

"התקציב הזה הוא תקציב טוב", הוסיף נתניהו. "התקציב שומר על מסגרת מאקרו-כלכלית ראויה ואחראית לישראל, אבל הוא גם מוסיף מיליארדים לחינוך, לרווחה ולבריאות והוא מלווה ברפורמות מאוד חשובות להורדת יוקר המחיה, לייעול הבירוקרטיה שלנו, לקידום כלכלת ישראל - כלכלה מאוד חזקה, מאוד איתנה, הבולטת בין כלכלות העולם, והאחריות שלנו היא להמשיך את המגמה הזו. הפעולה של הקואליציה עד עתה והצעת התקציב הזאת וחוק ההסדרים, אלה דברים שמקדמים את כלכלת ישראל. מה שנדרש מאיתנו זה משמעת של 24 שעות, אנחנו הוכחנו שאנחנו טובים במשמעת הזאת, הפער הקטן קובע ואנחנו נשמור עליו ונעביר את התקציב".

כנסת ישראל. ההצבעה על התקציב מתוכננת ליום רביעי, צילום: אמיל סלמן כנסת ישראל. ההצבעה על התקציב מתוכננת ליום רביעי | צילום: אמיל סלמן כנסת ישראל. ההצבעה על התקציב מתוכננת ליום רביעי, צילום: אמיל סלמן

כחלון: "אפעל להרחבת הממשלה"

שר האוצר משה כחלון אמר בפתח ישיבת סיעת כולנו היום: "לאחר שנתיים בהן לא אושר תקציב מדינה, אתמול אושר התקציב בוועדת הכספים ואנחנו כמובן מאמינים ומקווים שמחר הוא יאושר במליאת הכנסת. למרות שאנחנו נמצאים בקואליציה צרה של 61, שהיא משימה כמעט בלתי אפשרית, הצלחנו להעביר את חוק התקציב וחוק ההסדרים בהצלחה גדולה".

כחלון. משימה בלתי אפשרית, צילום: דוברות האוצר כחלון. משימה בלתי אפשרית | צילום: דוברות האוצר כחלון. משימה בלתי אפשרית, צילום: דוברות האוצר

כחלון התייחס לתקציב הביטחון: "הגענו להסכם היסטורי עם מערכת הביטחון והצבא. הסכם שכולל התייעלות גדולה לצד התעצמות ותקציב רב שנתי. התופעה הזאת שקציני צה"ל צריכים לחזר על פתחם של הפוליטיקאים כדאי לקבל עוד תקציב, או שמא יפסקו האימונים – התופעה הזאת נעלמה ולא תהיה יותר. העלנו את שכר חיילי החובה ב-50%. אני חושב שזה לא מספיק הם ראויים ליותר. סיימנו גם את משבר הנגדים בצה”ל" הענקנו 10,000 שקל מענק שנתי לשוטריםב בבירה, שהפכו להיות בחזית המאבק בטרור.יש לנו כלכלה חזקה ואנחנו שומרים עליה ומטפחים אותה. אנחנו רוצים כלכלה חזקה, חברה בריאה עם צבא חזק".

לדברי כחלון: "יש לנו כלכלה חזקה ואנחנו שומרים עליה ומטפחים אותה. אנחנו רוצים כלכלה חזקה, חברה בריאה עם צבא חזק.הצלחנו ליישם בתקציב הזה תוך חצי שנה רפורמות שמדברים עליהן כבר עשרות שנים אבל משום מה הן לא קרו. בימים הקרובים נודיע על הפרדת כרטיסי האשראי מהבנקים. דבר שדיברו עליו המון שנים ונכניס את המוסדיים לשוק האשראי. הוספנו 580 מיליון שקלים לקצבאות הקשישים. התעקשנו ששינסקי יעבור כמו שהוא, והוא עבר. ללא הנחות נוספות וללא הקלות".

כחלון התייחס לנושא המיזוג האפשרי של גולן טלקום עם סלקום ואמר: "אנחנו בעיצומו של מאבק למנוע את המיזוג של גולן טלקום וסלקום. גולן קיבל תדרים מהמדינה בחינם בשביל לתת שירות ולא בשביל לעשות סיבוב של חצי מיליארד שקל על האזרחים. אנחנו נאבק בכל כוחנו שגולן תישאר כמנוע תחרותי במשק התקשורת. התקציב הזה תוקף חזיתית את המונופולים ויוקר המחייה".

עוד אמר כחלון כי החל מהשבוע הבא יפעל במרץ להרחבת הממשלה: "הגיע הזמן ששותפות נוספות יכנסו לקואליציה ויתנו יד להמשיך ולקדם את המשק. לשבת מהצד זה בסדר, לבקר זה טוב, לכתוב זה נחמד אבל צריך לעשות בכוחות משותפים. העם בישראל בשעות האלה רוצה לראות את המנהיגים שלו מאוחדים. אנחנו נהיה החלוצים בכדי לקדם ממשלת אחדות".

כמה שעות קודם לכן תקף שר האוצר הקודם יאיר לפיד ראש סיעת יש עתיד את כחלון ואמר "הקפדתי כל החודשים האחרונים לא לתקוף את שר האוצר כחלון, אבל זה לא תקציב, זו מכירת חיסול. אתה לא יכול לעמוד מהצד. אתה שר האוצר. תעצור את זה. מי מנהל את קופת המדינה? למה כל אחד יכול לסחוט מה שמתחשק לו? הכסף הזה צריך ללכת לאזרחי ישראל. לחינוך של הילדים שלנו. לבריאות של ההורים שלנו. לרווחה של השכבות המוחלשות. לפריפריה, שלא מבינה למה מקצצים לה ונותנים את כל הכסף לשחיתות פוליטית מהסוג הכי גרוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות