אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלאק פריידיי יושק במבצעי בזק באמזון ובביקוש שיא לרחפנים צילום: איי אף פי

בלאק פריידיי יושק במבצעי בזק באמזון ובביקוש שיא לרחפנים

עונת הקניות של החגים תיפתח בסוף נובמבר בהנחות של עשרות אחוזים ברשתות הענק בארה"ב. אמזון תקדים את כולם ותתחיל ביום שישי עם מבצעים חדשים בכל חמש דקות

19.11.2015, 10:12 | שירות כלכליסט

קמעונאיות הענק בארה"ב מחממות מנועים לקראת החגים, ויריית הפתיחה הרשמית תהיה ביום שישי האחרון של נובמבר, אז יצוין אירוע המבצעים בלאק פריידיי המתקיים בד בבד עם חג ההודיה.

אתר הייעוץ הפיננסי WalletHub בדק 8,000 מבצעים מתוכננים שיציעו 30 רשתות ברחבי ארה"ב ומצא כי רשת הכלבו ג'יי.סי פני תציע את ההנחות הגדולות ביותר, בגובה 63%, בייחוד על ביגוד ואביזרי אופנה. במחלקות כלי הבית, הצעצועים והאלקטרוניקה יוצעו הנחות נמוכות מאלה, שינועו סביב 45%.

קראו עוד בכלכליסט

על פי נתוני הסקר, ההנחות הגדולות ביותר בקרב כל הקמעונאיות יינתנו על תכשיטים ויעמדו על 73%. ההנחות הזעומות ביותר יינתנו על מחשבים ומכשירי טלפון, בשיעור של 31% בלבד.

עוד עולה מניתוח הנתונים כי ענקית הקמעונאות המקוונת אמזון תציע הנחות קטנות יחסית של 25.8% בממוצע. בתור פיצוי תקדים אמזון את הנחות בלאק פריידיי השנה והן ייצאו לדרך כבר ביום שישי הקרוב. בכוונת אמזון להוסיף מבצעים חדשים בכל חמש דקות, לעומת בכל עשר דקות בשנה שעברה.

אמזון גם תציע בלעדית יותר מ־ 150 מבצעי בזק לזמן מוגבל באפליקציה שלה, כדי לגרום לצרכנים להורידה. באמזון כבר הבטיחו כי יוצעו באתר 30 אלף מבצעי בזק מסוג זה לאורך התקופה. תקוותה היא להקפיץ את הכנסות הרבעון הרביעי של 2015 ב־25% בזכות המבצעים המיוחדים. את ההנחות הגדולות ביותר, כ־45%, היא תציע על טלוויזיות סמסונג ו־LG.

רחפן. אלף דולר לדגם משוכלל רחפן. אלף דולר לדגם משוכלל רחפן. אלף דולר לדגם משוכלל

בתוך כך מסתמן כי הלהיט הגדול של עונת החגים הקרובה יהיו הרחפנים. על פי איגוד מוצרי האלקטרוניקה (CEA) האמריקאי הוזמנו כמעט 700 אלף רחפנים בארה"ב ב־2015, זינוק של 63% לעומת השנה שעברה. 7% מהמשתתפים בסקר שערך האיגוד אמרו כי בכוונתם לרכוש רחפן במתנה לחג השנה. "אנחנו מצפים לשיפור במכירות בעונת החגים הזאת לעומת השנה שעברה", אמר ל־CNBC מייק פרז, סגן נשיא הפעילות באמריקה של חברת פארו הצרפתית, המייצרת רחפנים שנמכרים ברשתות כמו טארגט ובסט ביי. ברבעון הרביעי של 2014 עמדו הכנסות החברה על 37 מיליון דולר, ובחברה מעריכים כי רשמו זינוק ניכר, אם כי סירבו לפרסם תחזית מדויקת. המחיר הסיטונאי הממוצע של רחפן פשוט עומד על 150 דולר, ויש דגמים מתוחכמים שמחירם מגיע לאלף דולר ומעלה.

כמדי שנה בשנה גם הפעם ימתינו רשתות הענק במתח לנתוני מכירות בלאק פריידיי וחג ההודיה, שמבשרים את הלך הרוח של עונת החגים כולה, במיוחד בגלל ירידה של 11%, ל־50.9 מיליארד דולר, שנרשמה במכירות החג בשנה שעברה. מגמת הירידה נרשמה בחנויות הפיזיות וגם בחנויות המקוונות. הסכום הממוצע שהוציאו קונים על מתנות ירד ב־10.2%, ל־159.55 דולר, לעומת 2013. מספר הלקוחות שביצעו קניות בסוף השבוע הארוך של החג בארה"ב עמד בשנה שעברה על 133.7 מיליון — כך לפי נתוני פדרציית הקמעונאות הארצית, ירידה של 5.2% לעומת נתוני 2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות