אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורד הכניסה את המכירות והרווח הנקי של דלק רכב לרוורס צילום: עמית שעל

פורד הכניסה את המכירות והרווח הנקי של דלק רכב לרוורס

יבואנית מאזדה, פורד ו-BMW דיווחה על ירידה חדה במכירות פורד ברבעון השלישי, מה שהקטין את ההכנסות ב-15% לסכום של 776 מיליון שקל

19.11.2015, 13:59 | גיל קליאן

ירידה בהכנסות וברווח הנקי של דלק רכב- עקב ירידה חדה במכירות פורד ברבעון השלישי, וירידה גם במכירות רכבי מאזדה. כך עולה מדו"חות דלק רכב שפורסמו היום (ה').

קראו עוד בכלכליסט

יבואנית פורד, מאזדה ו-BMW שבשליטת גיל אגמון, דיווחה כי ברבעון השלישי ירד נתח השוק שלה ממכירות כלי רכב חדשים ל-8%. זאת, לעומת 11% בתקופה המקבילה.

פורד פיאסטה פורד פיאסטה פורד פיאסטה

כמות כלי הרכב שנמכרו ירדה ב-23% ועמדה על 5,094 ברבעון, כאשר מספר כלי הרכב מסוג פורד שנמכרו צלל ל-643 בלבד, לעומת יותר מ-2,000 בתקופה המקבילה. גם מכירות מאזדה הפופולרית ירדו כמותית, ב-6%. למעשה, המותג היחיד של החברה ששיפר את נתח השוק שלו היה BMW.

בחברה הסבירו את הירידה הדרמטית במכירות פורד בהיעדר השקות חדשות, וציינו כי השקות חדשות של המותג צפויות בשבועות הקרובים.

המכירות הכספיות של דלק רכב ברבעון ירדו ב-15%, ועמדו על 776 מיליון שקל. הרווחיות הגולמית של החברה השתפרה, ועמדה על 21.5% לעומת 17.6% ברבעון המקביל. הסיבה לכך היא שינוי תמהיל המכירות - יותר BMW, ופחות פורד ומאזדה.

הרווח הנקי עמד על 56 מיליון שקל - צניחה של 79% לעומת הרבעון המקביל. כאשר מנטרלים את הרווח החד פעמי שרשמה החברה בתקופה המקבילה על מניות מובילאיי, שבינתיים נמכרו, מגיעים לירידה צנועה יותר של 35%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות