אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר מועצת הכבלים והלווין הורתה ל-HOT ול-yes להקפיא את עליית המחירים המתוכננת

יו"ר מועצת הכבלים והלווין הורתה ל-HOT ול-yes להקפיא את עליית המחירים המתוכננת

ד"ר יפעת בן חי שגב תפנה לממונה על ההגבלים העסקיים בדרישה לבדוק את העלאות המחירים הסמוכות. "אני סבורה כי העלאת המחירים אינה מוצדקת בהתחשב במדדי הרווחיות של שתי החברות"

22.11.2015, 11:15 | אלירן מלכי

יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין, ד"ר יפעת בן חי שגב, הורתה להקפיא את העלאות המחיר עליהן הודיעו שתי החברות לפני כ-10 ימים. בן חי שגב, תפנה לממונה על ההגבלים העסקיים בדרישה לבדוק את העלאות המחירים הסמוכות. 

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, yes הודיעה כי היא מעלה את מחיר שירות ה-VOD שהיא מציעה ל-29.90 שקל בחודש, ובכך משווה את מחיר שירות ה-VOD שלה לזה של חברת HOT, שדורשת גם היא מחיר של 29.90 שקל בחודש. בסמוך מאוד למועד הודעתה של yes, הודיעה גם HOT כי היא מתכוונת להעלות, בין היתר, את מחירי הערוצים שהיא מציעה ללקוחות חבילת הבסיס בשיעור שבין 1% ל-14%.

יפעת בן חי שגב , צילום: ערן יופי כהן יפעת בן חי שגב | צילום: ערן יופי כהן יפעת בן חי שגב , צילום: ערן יופי כהן

על פי הרישיון לשידורים של HOT ו-yes, רשאית יו"ר המועצה להורות לחברות להימנע משינויי מחירים אם היא מוצאת בין השאר כי יש בהם, לדעתה, כדי לגרום לפגיעה בתחרות ולאפליה בין מנויים, ולהביא את הנושא לדיון במועצה.

לדבריה, "העובדה ששתי חברות המהוות בצורה כזו או אחרת מונופול, כל חברה בפני עצמה, ודואופול דה-פקטו יחדיו, מחייבת בדיקה מדוקדקת של סמיכות ההודעות על השוואת מחירים ביניהן. מעבר לכך, אני סבורה כי העלאת המחירים אינה מוצדקת בהתחשב במדדי הרווחיות של שתי החברות ובכך שטלוויזיה אינה מוגדרת מוצר מותרות אלא בבחינת מוצר בסיס, שצריך להיות שווה לכל נפש בישראל".

ישנה סוגיה משפטית עליה מתבססים הצדדים: מאחר שסלקום TV מספקת את שירותיה דרך האינטרנט, היא איננה כפופה למועצה. שירות הVOD של yes גם כן מסופק דרך האינטרנט ועל כן היא כביכול לא מחויבת להודיע על העלאת המחירים והשירות כלל אינו בפיקוח המועצה. אך מועצת הכבלים והלווין מחזיקה בטענה כי בגלל שאת שירות הVOD של yes ניתן לקבל רק לאחר רכישת חבילת הבסיס שלה ולא באופן נפרד, כל השירות כפוף לרגולציה של הרשות. לפי שעה מסתמן שהחברות אכן יעלו מחירים ובמידה והמועצה תחליט להפעיל סנקציות משפטיות, בית המשפט יצטרך להכריע בנושא.

מחברת yes נמסר בתגובה: "מדובר בהאשמות חסרות אחריות שהרי המועצה עצמה אישרה את עדכון מחיר ה-VOD עוד ב-2014, ואנו מזמינים את הממונה לערוך בדיקה ולגלות כי אנו פעלנו על פי החוק והודענו על כך בשקיפות והגינות כלפי לקוחתינו, ייתכן והמתחרים בחרו לפעול אחרת".

מ-HOT טרם נמסרה תגובה. 

מרשות ההגבלים העסקיים מסרבים למסור מה המדיניות הרשמית שלהם בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות