אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההרפתקה של דלק בני"ע זרים עלתה ביוקר: סיימה בהפסד של 261 מיליון שקל צילום: בלומברג

ההרפתקה של דלק בני"ע זרים עלתה ביוקר: סיימה בהפסד של 261 מיליון שקל

מרבית ההפסד ברבעון השלישי מיוחס להשקעות שביצעה בחברות כמו וודסייד, נובל אנרג'י ובריטיש גז שסבלו מירידת ערך של עשרות אחוזים בשנה האחרונה עקב המשך הירידה במחיר הנפט

26.11.2015, 19:11 | אורן פרוינד

ההרפתקה של קבוצת דלק ברכישה של ניירות ערך של חברות זרות בתחום האנרגיה בהיקף של מיליארד שקל, עלתה לה ביוקר. כך עולה מדו"חות הרבעון השלישי שפרסמה הערב (ה') החברה למשקיעים בתל אביב. דלק סיימה את הרבעון השלישי עם הפסד של 261 מיליון שקל (לעומת רווח של 150 מיליון שקל ברבעון המקביל), כאשר מרבית ההפסד מיוחס להשקעות שביצעה בחברות הזרות.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", דלק רכשה בשנה האחרונה מניות של החברות וודסייד נובל ובריטיש גז, שסבלו מירידות ערך של עשרות אחוזים בשנה האחרונה עקב המשך הנפילה במחיר הנפט. ברבעון השלישי של 2015 דלק רשמה הפחתה חשבונאית של 336 מיליון שקל על ההשקעות האלו, שלמעשה העבירו אותה מרווח של 75 מיליון שקל (נטרול של ההפחתה) להפסד האמור. יחד עם זאת, היא מציינת כי לאחר תקופת הדו"ח ההשקעות האלו הניבו לה רווחים של 70 מיליון שקל.

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק, צילום: ראובן שוורץ יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק | צילום: ראובן שוורץ יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק, צילום: ראובן שוורץ

מבחינת הפעילות המסרותית של החברה, החברה המשיכה להציג שיפורים. הרווח מפעילויות נמשכות מהחברות אשר נמצאות בבעלות קבוצת דלק, ובנטרול רווחי הון, זינק בכ-330% והסתכם ברבעון בכ-118 מיליון שקל.

הרווח התפעולי של קבוצת דלק ברבעון השלישי של השנה עלה בכ-42%, הסתכם ב-341 מיליון שקל. הרווח הנקי של קבוצת דלק מפעילות הגז הסתכם ברבעון החולף בכ-87 מיליון שקל, זאת לעומת רווח נקי של 38 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד.

מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד אמר היום: "דו"חות הרבעון השלישי מחזקים פעם נוספת את ההחלטה האסטרטגית של הקבוצה להתמקד בתחום חיפושי הגז והנפט עם זינוק חד שנרשם ברבעון החולף ברווחי דלק קידוחים ואבנר. ההשקעה האסטרטגית שביצענו בחודש אוקטובר האחרון בחברת אית'קה, מהווה המשך ישיר של האסטרטגיה של הקבוצה שבמרכזה מיקוד הפעילות בתחום האנרגיה בישראל, לצד יצירת זרוע פעילות יציבה וחזקה בשוק האנרגיה הבינלאומי. מדובר בצעד חשוב בדרך להרחבת פעילותנו בשוק הבינלאומי וגיוון פעילות הקבוצה בתחום החיפוש וההפקה של גז ונפט. חברת אית'קה סינרגטית לפעילות הקיימת של קבוצת דלק ומהווה חוליה משלימה חשובה לפעילותנו בתחום זה והיא צפויה לתרום להמשך צמיחתה של הקבוצה. בכוונתנו להמשיך ולפעול לאיתור הזדמנויות בתחום האנרגיה הבינלאומי לשם ביצוע השקעות נוספות. עתה, משאושר מתווה הגז בקבינט המדיני בטחוני, בממשלה ובכנסת, בכוונתנו להתמקד בתקופה הקרובה בהאצת פיתוח מאגר לוויתן והרחבת פרויקט תמר, בהתאם ללוחות הזמנים ולתנאים של המתווה, וכן לפעול לקידום תוכניות הפיתוח של מאגר אפרודיטה בקפריסין, ביחד עם השותפה האסטרטגית החדשה שלנו במאגר, חברת האנרגיה הבינלאומית BG".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות