אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלומי לחיאני לפני הכניסה לכלא: "אהיה האסיר הכי טוב שיש" צילום: עמית שעל

שלומי לחיאני לפני הכניסה לכלא: "אהיה האסיר הכי טוב שיש"

3 שבועות לפני שראש עיריית בת ים לשעבר נכנס לכלא מפזר שלומי לחיאני האשמות לכל הכיוונים: "כל בן אדם שיחקרו אותו 10 שנים ימצאו עליו משהו, אני לא חושב שהקריירה הפוליטית שלי נגמרה"

28.11.2015, 19:59 | שירות כלכליסט

"כל בן אדם שתחקרי 10 שנים, תחקרי עליו אלף אנשים ותביאי לו איזה עבירה של הפרת אמונים - בטוח שימצאו עליו משהו. למי עוד באו בחמש בבוקר עם טלוויזיות חוץ ממני?", כך התייחס ראש עיריית בת ים לשעבר שלמה לחיאני, שעתיד להיכנס לכלא בעוד 3 שבועות למאסרו הקרוב.

 

בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 אמר לחיאני: "בסוף היום התחושות שלי הן מאוד מאוד קשות. אנשים צריכים להבין מה עשיתי בסוף. לקחתי הלוואות והחזרתי ודיווחתי. הן שמו אותי במצב של ניגוד עניינים, דבר חמור, שלא צריך לעשות אותו - אבל אני חושב שהפכנו להיות חברה רעה שלא טולרנטית לטעויות. אני עשיתי את הדברים בשנה הראשונה שלי".

 

לחיאני, בבית המשפט. "בית משפט ראה, זה מה שהוא פסק. יש חוקים אחרים?", צילום: מאור סוויסה לחיאני, בבית המשפט. "בית משפט ראה, זה מה שהוא פסק. יש חוקים אחרים?" | צילום: מאור סוויסה לחיאני, בבית המשפט. "בית משפט ראה, זה מה שהוא פסק. יש חוקים אחרים?", צילום: מאור סוויסה

 

לחיאני אמר כי יהיה "האסיר הכי טוב שיש", אך לאחר שנשאל מדוע הוא עסוק כל הזמן בהקטנת הטעויות שלו אמר: "אני לא מקטין את החלק שלי. לקחתי את ההלוואות. אני אחראי והחזרתי הכל. זה מאחוריי, אני הולך קדימה. מה לעשות, אני הולך לכלא. בית משפט ראה, זה מה שהוא פסק, זה מה שאנחנו צריכים לעשות. יש חוקים אחרים?".

 

לחיאני הפנה בראיון אצבע מאשימה לכל עבר: "החוקר שלי היה החוקר הכי טוב, מי זה החוקר הכי טוב? ערן מלכה. נעבור לפרקליטות. מי היה היועץ המשפטי כשהתחילו לחקור אותי? מני מזוז. ומי היה שופט שהרשיע אותי? גם מני מזוז. קצת מראית עין, טיפה. בכל התיקים שהוא טיפל בהם בתור פרקליט הוא לא יכול לטפל בתור שופט, מה, יש פה ספק בכלל?".

כאשר הוא נשאל אם ירצה לשוב לפוליטיקה לאחר מאסרו ופרק הזמן שבו הוא יהיה מנוע מכך בשל הקלון שדבק בו, השיב לחיאני: "אני לא חושב שהקריירה הפוליטית שלי נגמרה. אני מקווה שעוד 7 שנים אם ירצו אותי אני אחזור".

ביחס לתגובה של בני משפחתו למאסר הצפוי אמר לחיאני: "אמא שלי היא לביאה. היא גידלה אותנו 6 ילדים באהבה ואין לי ספק שלראות אותה בוכה זה אחד הרגעים הכי עצובים שעוברים עליך בחיים. אין לי ספק שזו נקודת חולשה אצלי מאוד מאוד קשה. יש לי בן גולנצ'יק שהוא נראה לי לקח את זה קשה. הבת שלי גם קשה. והבן הקטן שהוא יחסית יותר אריה כזה, אבל זה לא סיטואציה נוחה, זה לא סיטואציה נחמדה. אבל זה החיים וצריך לנצח איתם אם זה מה שיש ועם זה צריך לנצח, אין מה לעשות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות